Wydawnictwo

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prowadzi szeroką działalność wydawniczą. Głównym celem wydawnictwa MIIWŚ jest prezentowanie doświadczenia wojennego, dlatego przedstawiamy losy zarówno jednostek, jak i całych narodów. Książki wydawane przez Muzeum prezentują II wojnę światową z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki, działań militarnych i przede wszystkim – przeżyć zwykłych ludzi. Publikowane tytuły dzielą się na kilka głównych kategorii: książki naukowe, popularnonaukowe, albumy, tomy pokonferencyjne, katalogi i komiksy. Część publikacji dostępna jest w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Od 2021 r. wydawnictwo figuruje na punktowanej liście wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe MEiN.

Agata Piedziewicz
Kierownik Działu Wydawniczego