Sklep Muzealny

Asortyment sklepu muzealnego w atrakcyjny wizualnie sposób nawiązuje do problematyki II wojny światowej. Tragedię wojenną i dzielne postawy prezentowane w walce z totalitarnymi agresorami staramy się przedstawić przede wszystkim w wymiarze artystycznym, dużą wagę przywiązując jednak także do ich znaczenia historycznego.

Dzisiaj otwarte  10:00-18:00
Obraz

Zapraszamy do odwiedzenia stacjonarnego sklepu muzealnego, który mieści się na poziomie -3, przy wyjściu z wystawy głównej.


Utrwalone na materiałach promocyjnych historie i obrazy prezentują przede wszystkim doświadczenie polskie II wojny światowej: od złamania niemieckiego szyfru Enigmy (1932), przez walki z agresorem niemieckim na Westerplatte i w bitwie o Anglię (Dywizjon 303), po sięgnięcie do historii Cichociemnych, brygady gen. Maczka (czołg Sherman) czy II Korpusu Polskiego (czerwone maki na Monte Cassino), Armii Krajowej (Powstanie Warszawskie 1944) i Narodowych Sił Zbrojnych (mundur żołnierza). 


Wśród przedstawianych Państwu historii nie mogło zabraknąć wątku skierowanego do młodszego odbiorcy, dlatego w jednej z kolekcji odnajdziecie Państwo także niedźwiedzia Wojtka – towarzysza walki żołnierzy gen. Władysława Andersa.

 

W ofercie posiadamy również liczne publikacje z Polski i ze świata, w tym tytuły wydane nakładem muzealnego wydawnictwa. Ciekawa literatura wspomnieniowa, albumy czy komiksy stanowią doskonałe uzupełnienie każdej domowej biblioteki.

 

Wydawnictwo

WYDAWNICTWO

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prowadzi szeroką działalność wydawniczą. Głównym celem wydawnictwa MIIWŚ jest prezentowanie doświadczenia wojennego, dlatego przedstawiamy losy zarówno jednostek, jak i całych narodów.

MUZEALNY SKLEP ONLINE

Kolekcja sklepu inspirowana historią II wojny światowej oferuje szeroki wybór gadżetów upominkowych zaprojektowanych w celu upamiętnienia ofiar i konsekwencji największego konfliktu XX wieku.

sklep online

Zastanawialiście się, co poza wystawą główną i czasową można zobaczyć w naszym Muzeum? Zachęcamy do obejrzenia filmu.