Edukacja, oferta edukacyjna Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, korzystając z najnowszych możliwości technologicznych, opracowało szereg cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych. Jednym z naszych zadań jest docieranie do młodych ludzi z wartościowym, ale też atrakcyjnym przekazem historycznym, który trafi do ich wrażliwości i przede wszystkim zainteresuje opowieścią o II wojnie światowej. Nasze projekty edukacyjne dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.

Najnowsze artykuły Edukacja

Spacer muzealny 25 stycznia 2022r. - Dzień Kryptologii. Zapisy zakończone!

W 2007 roku Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu ustanowił Dzień Kryptologii.

Spacer muzealny po wystawie czasowej pt. „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” w dn. 22 stycznia 2022 r. - zapisy zakończone!

22 stycznia 2022 r. zapraszamy na spacery muzealne, podczas których pracownicy Działu Wystaw oprowadzą po wystawie czasowej pt. „Walka i Cierpienie.

Spacery muzealne - Japoński atak na Pearl Harbor. II wojna światowa na Pacyfiku

Bezpłatne spacery muzealne, podczas których uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opisuj

CYFROWE PROJEKTY EDUKACYJNE

Zapraszamy do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej naszego Muzeum, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.
 

 

Slajder

slajder CTA barwne zdjecie 1920x510px - inny.jpg
ZBRODNIA KATYŃSKA
IV rozbiór

lekcja historii online

POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE

lekcja historii online

ZBRODNIA KATYŃSKA

lekcja historii online

IV rozbiór polski

 

"Podróż w czasie"

Kolejnym projektem jest „Podróż w czasie”. To interaktywna gra, dzięki której można dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie naszej wystawy dla dzieci, z wykorzystaniem silników gamingowych Unreal oraz Unity.

PRZENIEŚ SIĘ DO WNĘTRZ PRZEDWOJENNEGO, WARSZAWSKIEGO MIESZKANIA

Projekt edukacyjny "Podróż w czasie"


„Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej”

Z kolei dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Zachęcamy do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zaznajomienia się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc tym samym do historii jako obrońcy Westerplatte.

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY BOHATERSKIEJ OBRONY WOJSKOWEJ SKŁADNICY TRANZYTOWEJ

westerplatte

DOŚWIADCZ HISTORII NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, a także odwiedzenia naszego profilu na Sketchfabie, gdzie publikujemy między innymi interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje naszych wystaw czasowych, modele 3D eksponatów.

sketchfab

kontakt

Dział Naukowo-Edukacyjny
e-mail: edukacja@muzeum1939.pl

 

Wiktoria Chamier-Gliszczyńska
e-mail: w.chamier@muzeum1939.pl 
tel.: +48 58 323 75 70 
tel.: +48 575 850 920

 

Kamil Rutecki
e-mail: k.rutecki@muzeum1939.pl  
tel.: +48 58 323 75 23
tel.: +48 664 323 224

 

Przemysław Zachulski
e-mail: p.zachulski@muzeum1939.pl 
tel.: +48 58 323 75 41
tel.: +48 577 300 065