fot. M2WŚ

Promocja książki „W cieniu obozu Stutthof: martyrologia więźniów w gdańskim obozie Neufahrwasser (1939-1940) i Aussenstelle Westerplatte (1939-1941). Wybór relacji i wspomnień”

Podczas ostatniego wydarzenia z cyklu Spotkania z historią odbyła się promocja publikacji „W cieniu obozu Stutthof: martyrologia więźniów w gdańskim obozie Neufahrwasser (1939-1940) i Aussenstelle Westerplatte (1939-1941). Wybór relacji i wspomnień” wydanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Książka przybliża szczegóły funkcjonowania systemu obozowego oraz martyrologię tysięcy Polaków objętych niemieckimi represjami w ramach obozów utworzonych na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Zawiera liczne wspomnienia, zebrane w jednym miejscu i niejednokrotnie publikowane po raz pierwszy, a także wybór relacji osób więzionych na początku wojny na terenie Gdańska.

O książce rozmawiali autor publikacji dr hab. Wojciech Turek (Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, o. MIIWŚ) oraz dr hab. Grzegorz Berendt, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku do spraw naukowych.

Więcej informacji o publikacji TUTAJ.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo z wydarzenia oraz galerią zdjęć.