Praktyki

Możesz u nas odbyć:

• bezpłatne praktyki,

Bezpłatne praktyki:

• mogą odbywać się na podstawie umowy między MIIWŚ a szkołą lub uczelnią, gdy szkoła lub uczelnia kieruje Ciebie do odbycia praktyk. Harmonogram i program praktyk ustalamy pomiędzy szkołą lub uczelnią a Muzeum.
  • mogą odbywać się na podstawie umowy między MIIWŚ a Tobą, gdy sam decydujesz się i zgłaszasz do nas, aby rozpocząć praktyki. Takie praktyki mogą trwać od 3 tygodni (od 120 godzin) do 3 miesięcy (maksymalnie do 480 godzin).

Kogo szukamy?

Możesz zostać naszym praktykantem, jeśli ukończyłeś co najmniej gimnazjum albo ośmioletnią szkołę podstawową i w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyłeś 30 roku życia. Zachęcamy przede wszystkim studentów II - V roku i absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia, aby nadsyłali formularze aplikacyjne, CV i listy motywacyjne.

Najczęściej praktyczne doświadczenie zawodowe zdobywają u nas studenci kierunków historycznych, konserwatorskich, archeologicznych humanistycznych (prawo), ścisłych (budownictwo ogólne, architektura informatyka) lub pokrewnych.

Nie ograniczamy jednak katalogu specjalizacji. Rozważymy każde zgłoszenie.

Szukamy osób, które:

• są odpowiedzialne, zmotywowane i aktywne
  • wykazują inicjatywę,
  • są nastawione na współpracę,
  • umieją myśleć analitycznie,
  • szukają rozwiązań.

Co oferujemy?

• praktykę zawodową w instytucji kultury w Polsce,  realizuje misję historyczną z zakresu ochrony dóbr kultury.
  • zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych i wiedzy specjalistycznej z różnych obszarów, których dotyczy nasza działalność.
  • wsparcie opiekunów merytorycznych w trakcie praktyki lub stażu.
  • zaświadczenie o odbyciu praktyki lub stażu, w którym znajduje się informacja o wykonywanych czynnościach, informacja o umiejętnościach nabytych w czasie odbywania praktyki, opinia o praktykancie.

Jak wygląda sposób przyjmowania na praktyki do MIIWŚ?

Bezpłatne praktyki na podstawie umowy między nami a szkołą lub uczelnią, gdy szkoła lub uczelnia kieruje Ciebie do odbycia praktyk.

Nabór praktykantów odbywa się na zasadach, które określa umowa między szkołą lub uczelnią a MIIWŚ. Praktyki odbywają się na podstawie programu oraz harmonogramu ustalonego między szkołą lub uczelnią a Muzeum. Aktywnie współpracujemy z Biurami Karier w szkołach i uczelniach. Zgłoś się do swojego Biura Karier, by dowiedzieć się, czy szkoła lub uczelnia współpracuje z nami w zakresie organizacji praktyk. Bezpłatne praktyki odbywają się na podstawie umowy między MIIWŚ a praktykantem, gdy praktykant sam decyduje się i zgłasza do Muzeum aby rozpocząć praktyki.

Wyślij na adres: rekrutacja@muzeum1939.pl  CV i list motywacyjny w przypadku umowy o zawarcie praktyki.

Skontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie i potwierdzimy, że przyjęliśmy Twoje zgłoszenie, ustalimy wtedy wszystkie niezbędne szczegóły do rozpoczęcia formalności.

Gdy załatwimy wszystkie formalności oraz ustalimy z Tobą program praktyk i harmonogramu, zaprosimy Cię w celu udzielenia wskazówek odnośnie pierwszego i kolejnych dni praktyk.

Jeśli masz dodatkowe pytania w sprawie praktyk, pisz do nas na adres: rekrutacja@muzeum1939.pl.

Aplikuj!

Zapraszamy Cię serdecznie do nas!