Wydarzenia kulturalne

Koncerty, spektakle, wieczory artystyczne, multimedialne widowiska muzyczne oraz wydarzenia specjalne. Projekty nawiązujące do wydarzeń i problematyki okresu II wojny światowej tworzone we współpracy z instytucjami kultury, środowiskami artystycznymi oraz znanymi i cenionymi wykonawcami różnorodnych gatunków muzycznych.

Festiwal Kultury Utraconej - III edycja

III edycja FKU potrwa od 18 maja do 15 czerwca 2024 roku. Podczas uroczystej inauguracji odsłonimy mural, którego projekt autorstwa Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu. Nie możemy zapomnieć o autorskim projekcie O.S.T.R., który zaprezentuje koncert pełen niesamowitej energii. Przed nami również spektakl w przestrzeni miasta Teatru MIGRO, pokaz filmu "Bestia", spektakl rodzinny "Ale Kino", a na zakończenie festiwalu potańcówka w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

Festiwal Kultury Utraconej - III edycja
Festiwal Kultury Utraconej - II edycja

Festiwal Kultury Utraconej - II edycja

II edycja Festiwalu Kultury Utraconej odbyła się w 2023 roku. Było to wydarzenie, które umożliwiało zanurzenie się w utraconym świecie II Rzeczpospolitej i poznanie jego fenomenu.

Festiwal Kultury Utraconej - I edycja

W 2022 roku miała miejsce inauguracja autorskiego projektu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – Festiwalu Kultury Utraconej. Wydarzenia zorganizowane w jego ramach przybliżały straty, które polska kultura poniosła w latach 1939–1945 – zarówno w sferze duchowej, jak i materialnej. Wyjątkowy dorobek artystyczny II Rzeczpospolitej Polskiej i jego fenomen przypomnieliśmy za pomocą wybranych twórców i ich dzieł.

Festiwal Kultury Utraconej - I edycja
Więcej o wydarzeniach
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI