Promocja książki „Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach”

Promocja książki „Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach”

19 czerwca w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się promocja książki „Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach”. Podczas wydarzenia można było wysłuchać wykładu pt. „Niewygodny gość? Alianci zachodni i Polska w II wojnie światowej”, który wygłosił prof. Richard Overy, recenzent książki. Ponadto redaktorzy publikacji, Natalia Gawryluk oraz Karol Szejko, opowiedzieli o kulisach pracy nad książką i przedstawili multimedialną prezentację.


"Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach” to nietypowy albumem. Jest to kompendium wiedzy, w którym ważne treści łączą się z odważną, nowatorską formą. Ogółem w książce wykorzystano ponad 130 autorskich infografik, 60 oryginalnych map, 298 archiwalnych fotografii oraz 40 rysunków broni, pojazdów i samolotów. Aby lepiej przybliżyć realia epoki, zamieszczono też reprodukcje plakatów historycznych. 

 

Polska wersja książki została uzupełniona o dodatkowe mapy, zdjęcia i infografiki, między innymi nawiązujące do realizowanej inwestycji na Westerplatte, czyli rewitalizacji cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte.

 

Publikacja opisująca przebieg bitew II wojny światowej poprzez dziesiątki starannie opracowanych infografik, oryginalnych map i rysunków, a także setki archiwalnych fotografii, wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zebranych. Wydarzenie zakończyło się licznymi pytaniami oraz dyskusją. Dziękujemy wszystkim za udział.