Wystawy

Wyjątkowa wystawa główna znajdująca się 14m pod ziemią, tematyczne wystawy czasowe w niezwykłych murach muzeum, a także w różnorodnych plenerach poza instytucją, w Polsce i na świecie. Specjalnie przygotowane wirtualne spacery oraz cyfrowe projekty wykorzystujące zdigitalizowane zbiory Muzeum II Wojny Światowej.

WYSTAWA GŁÓWNA

Ekspozycja przedstawiająca polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Tworzą ją trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”.

WYSTAWY CZASOWE

Tematyczne ekspozycje prezentowane zarówno w budynku MIIWŚ, jak w różnorodnych plenerach.

Wernisaż wystawy Witkacy
Wystawa dla dzieci

WYSTAWA DLA DZIECI

Specjalna przestrzeń wystawy głównej przeznaczona dla dzieci poniżej 12 roku życia pt. "Podróż w czasie".

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA NA WESTERPLATTE

Otwarta w czerwcu 2011r. uzupełnia wystawę plenerową „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”, skupiając uwagę zwiedzających na architekturze i topografii terenu.

Ścieżka edukacyjna na Westerplatte
WYSTAWY WIRTUALNE

Przygotowane z wykorzystaniem najnowszych technologii wirtualne wersje wystaw czasowych.

WYSTAWY ARCHIWALNE

Dowiedz się więcej o wystawach, które były prezentowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Dziedzictwo