Dla zwiedzających

Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku powstaje na półwyspie znajdującym się w obrębie dawnego ujścia Wisły. Na miejsce można dotrzeć drogą wodną, samochodem, rowerem, a także komunikacją miejską z Dworca Głównego lub spod siedziby MIIWŚ (pl. Bartoszewskiego). Ze względu na etapowy charakter prac kolejne elementy ekspozycji będą udostępniane zwiedzającym stopniowo.

JAK DOJECHAĆ?

Ulica: mjr. Henryka Sucharskiego
Kod pocztowy: 80-601
Miasto: Gdańsk, województwo pomorskie
Współrzędne geograficzne: 54°24'23.33"N 18°40'37.42"E 

 

Autobusy - Linie 106, 138, 606  

Na Westerplatte można dojechać autobusami komunikacji miejskiej, kursującymi we wszystkie dni tygodnia. Na linii kursują wyłącznie pojazdy niskopodłogowe linii 106, 138 i 606 (kursujący jako dodatkowa linia jedynie w sezonie letnim). Linia 106 kończy i zaczyna swój bieg przy przystanku Muzeum II Wojny Światowej. Linie 138 i 606 – przy Dworcu Głównym w Gdańsku.

 

Aktualne rozkłady autobusów znajdują się na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku:

Rower

Z centrum Gdańska można także dojechać wygodna trasą rowerową wykonaną wzdłuż głównych dróg prowadzących na półwysep. Trasa ma łączną długość ok 10 km a przejazd nią nie powinien zająć dłużej 40 min w  jedną stronę. 

 

MAPA

kliknij, aby powiększyć


Parking

Na terenie Westerplatte istnieją obecnie trzy ogólnodostępne parkingi:
o    Przy pętli autobusowej – na około 30 miejsc;
o    Centralny, tzw. „papieski” - dla około 90 pojazdów włączając w to autokary – w sezonie letnim (od 1 kwietnia do 31 października) płatny
o    u nasady półwyspu - czasowo wyłączony z użytkowania w związku z budową nowego parkingu i budynku obsługi ruchu turystycznego;

 

Parkowanie na terenie Westerplatte, poza wyznaczonymi miejscami, jest zabronione i podlega karze w ramach ogólnie obowiązujących przepisów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Program wieloletni pn. „Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”