Przejdź do treści

Przewodnicy uprawnieni do oprowadzania Zwiedzających po Muzeum

b

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku obsługę przewodnicką Zwiedzających świadczyć mogą wyłącznie osoby, które podpisały z Muzeum umowę o współpracy. Jeśli są Państwo zainteresowani zwiedzaniem muzeum z przewodnikiem prosimy o bezpośredni kontakt z przewodnikami z poniższej listy.
(litera R przed nazwiskiem przewodnika oznacza, że jest to osoba prowadząca działalność gospodarczą i mogąca wystawić rachunek, litera V oznacza przewodnika mogącego wystawić fakturę VAT)

 

 

imię i nazwisko

języki obce

adres e-mail

telefon

R

Luis Aguirre Fortunic

hiszpański

kistowko@gmail.com

+ 48 505 848 344

R

Renata Aleksandrowicz

włoski

a.renata@interia.pl

+ 48 693 950 302

R

Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz

angielski

mgandrzejewscy@wp.pl

+ 48 734 460 444

V

Hanna Biziuk

chorwacki, serbski

hanna-biziuk@wp.pl

+ 48 502 454 568

V

Magdalena Broniewska-Lenarczyk

angielski

mabrolena@gmail.com

+ 48 603 661 572

 

Franciszek Brzozowski

 

franciszek.brzozowski@gmail.com

+ 48 796 360 116

R

Wojciech Chomka

angielski

wch1@wp.pl

+ 48 608 417 906

 

Andrzej Cylwik

angielski

andrzej.cylwik@wp.pl

+ 48 784 661 570

 

Janusz Czarski

angielski

arsena@arsena.pl

+ 48 502 254 316

 

Karolina Czonstke

angielski

karolina.czonstke@gmail.com

+ 48 506 250 548

 

Janusz Dąbrowski

rosyjski

janciod@poczta.onet.pl

+ 48 784 727 408

 

Monika Dudek

angielski

mokane@wp.pl

+ 48 600 896 180

V

Joanna Foryś-Schulz

 

kontakt@przewodniktrojmiasto.pl

+ 48 668 880 781

 

Izabela Gorzela

 

izabela.m.gorzela@gmail.com

+ 48 783 313 982

 

Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz

 

e.grabarek-bartoszewicz@wp.pl

+ 48 607 181 265

 

Cezary Groblewski

angielski, szwedzki

cezarygroblewski@gmail.com

+ 48 793 741 990

V

Łukasz Gurfinkiel

angielski

gurfinkiel@wp.pl

+ 48 535 822 288

 

Vladyslava Honcharenko

ukraiński, rosyjski

vladyslava.goncharenko@gmail.com

+ 48 507 240 086

 

Piotr Jażdżewski

 

piotrjazdzewski303@wp.pl

+ 48 601 685 048

V

Jarosław Kaczmarczyk

 

kontur33@wp.pl

+ 48 605 479 333

 

Beata Kardasińska

angielski

bkardasi@tlen.pl

+ 48 693 298 793

R

Anna Kempa

francuski

madenkaa@gmail.com

+ 48 696 422 331

 

Agnieszka Kiczorowska

angielski

kiczorowskaagnieszka77@gmail.com

+ 48 508 327 348

 

Paulina Kierznikiewicz

 

paulinakierznikiewicz@gmail.com

+ 48 509 730 472

 

Jolanta Kolarzyk

angielski

jolantakolarzyk@wp.pl

+ 48 789 018 434

R

Gabriela Kosicka

angielski

gabkosi@poczta.onet.pl

+ 48 501 178 668

 

Mateusz Kotecki

 

m.kotecki@muzeum1939.pl

+ 48 662 215 184

R

Anna Kowalewska - Mróz

niemiecki

anna.kowalewska@viridaporta.eu

+ 48 692 778 203

V

Tomasz Krampa

 

biuro@escapade-travel.pl

+ 48 787 454 251

 

Rafał Jan Krause

rosyjski

nawigator97@vp.pl

+ 48 603 747 560

V

Anna Kuczmarska

 

kuczmarska-wycieczki@wp.pl

+ 48 606 101 502

R

Mariusz Kukowski

hiszpański

los-pedriches@wp.pl

+ 48 514 215 277

R

Magdalena Latowska

niemiecki

MagdalenaLatowska@wp.pl

+ 48 502 385 030

 

Joanna Leman

angielski

j.leman@wp.pl

+ 48 601 840 738

 

Piotr Łukasik

 

piotrlukasik1@wp.pl

+ 48 881 472 991

R

Michał Maj

chiński, angielski

michalmaj888@gmail.com

+ 48 505 072 709

R

Elwira Marciniak

angielski, rosyjski

elwiramarciniak@neostrada.pl

+ 48 501 705 505

 

Ewelina Marciniak

angielski, włoski

ewelina_marciniak@tlen.pl

+ 48 693 049 012

V

Małgorzata Mazur

angielski

mamazur@outlook.com

+ 48 608 204 097

R

Małgorzata Milewska

niemiecki

margarett@o2.pl

+ 48 509 095 028

R

Ewa Moszczyńska

niemiecki

ewalin@wp.pl

+ 48 503 938 312

R

Anna Murawska

niemiecki

anna@danzigstadtfuehrung.de

+ 48 501 373 685

R

Dariusz Naduk

niemiecki, angielski

darko22@tlen.pl

+ 48 792 223 322

 

Halina Nagornik

 

halinanagornik@o2.pl

+ 48 792 210 893

 

Andrzej Nawrocki

 

andrzej.nawrocki.2911@gmail.com

+ 48 601 676 608

R

Jakub Nowak

angielski

nowakjakub@wp.pl

+ 48 503 369 502

R

Agnieszka Nowakowska

angielski

kontakt@aganowa.pl

+ 48 501 726 518

R

Irena Okońska-Barchan

 

przewodnik1155@wp.pl

+ 48 509 550 484

 

Teresa Orzyłowska

 

teresa.orzylowska@gmail.com

+ 48 502 527 025

 

Krzysztof Ostaszewski

 

kostaszewski@op.pl

+ 48 662 143 869

R

Tadeusz Pietrzycki

 

tapi5@o2.pl

+ 48 501 241 065

 

Katarzyna Piotrowska-Rodziewicz

francuski

ka_ro666@poczta.onet.pl

+48 509 575 891

R

Anna Podciborska

angielski

annapodc@wp.pl

+ 48 601 214 074

 

Jacek Podhorski-Piotrowski

angielski

ekojpp@univ.gda.pl

+ 48 603 170 761

 

Filip Popek

angielski

filipdanzig@gmail.com

+ 48 787 256 387

 

Klaudia Przetacka

 

klaudia.przetacka@gmail.com

+ 48 791 240 795

 

Krzysztof Przyborowski

angielski, niemiecki

przewodnik.przyborowski@gmail.com

+ 48 664 929 952

 

Ewa Przybyłko-Śledziewska

 

stivi1@onet.pl

+ 48 606 785 601

 

Stanisław Rączka

 

stanislawraczka8@gmail.com

+ 48 510 828 427

 

Jan Rezner

 

janrezner@wp.pl

+ 48 605 695 136

R

Wojciech Romejko

angielski

turystyka@gdansktur.pl

+ 48 604 063 540

V

Ewa Rucińska-Mikusek

 

rumik@poczta.fm

+ 48 604 837 561

 

Marta Ruszkiewicz

angielski, niemiecki

marta-ruszkiewicz@wp.pl

+ 48 664 412 348

 

Małgorzata Rzepnikowska

 

gosiarze@o2.pl

+ 48 509 995 558

V

Magdalena Sikora

holenderski, flamandzki

abc@abc.gda.pl

+ 48 605 212 787

 

Michał Silarski

 

turysta.spox@interia.pl

+ 48 785 700 053

R

Anna Singh

 

asprzewodnik@gmail.com

+ 48 514 878 575

 

Łukasz Skupny

 

papciozoe@gmail.com

+ 48 691 670 011

 

Szymon Słowiński

 

sz.slowinski@wp.pl

+ 48 511 266 979

 

Maria Smolińska-Bylańska

angielski, włoski

mjh.wareg@gmail.com

+ 48 535 414 060

 

Adam Stankiewicz

 

1939adam@wp.pl

+ 48 502 153 770

R

Ewa Stępińska

hiszpański

ewa_guia@wp.pl

+ 48 602 792 750

R

Marta Szagżdowicz

niemiecki, angielski

marta.szag@gmail.com

+ 48 663 214 330

 

Jakub Szumilas

 

jakubszumilas@wp.pl

+ 48 887 737 887

V

Arkadiusz Szyszko

rosyjski

arek.szyszko@gmail.com

+ 48 500 265 295

R

Małgorzata Śliwiak

 

sliwiakmalgorzata@gmail.com

+ 48 607 208 154

V

Elżbieta Trella

angielski, hiszpański

etrella@wp.pl

+ 48 501 893 260

 

Monika Trojanowska

angielski, francuski, hiszpański

trojamo@yahoo.com

+ 48 607 137 245

R

Elżbieta Tujakowska

angielski

etujakowska@interia.pl

+ 48 601 479 832

 

Cezary Tulin

 

cezarytulin@gmail.com

+ 48 600 472 168

 

Jarosław Twardziak

 

jarek.twardy@wp.pl

+ 48 509 817 441

 

Robert Twerd

 

rp.twerd@wp.pl

+ 48 723 671 938

R

Jacek Wałdoch

 

jacw@op.pl

+ 48 514 924 235

 

Beata Warszakowska

angielski, francuski

bwarszakowska@gmail.com

+ 48 797 828 289

 

Beata Widera

 

beawid@go2.pl

+ 48 608 472 895

R

Aleksandra Wieruszewska

angielski

olalaa@wp.pl

+ 48 601 195 592

R

Magdalena Wilkanowska

 

magda.wilkanowska@wp.pl

+ 48 695 568 355

 

Sandra Wodzyńska-Goc

angielski

pogdansku@wp.pl

+ 48 535 594 790

 

Jan Wrycza

 

jawry@wp.pl

+ 48 666 045 906

R

Daniel Zydek

 

1939daniel@wp.pl

+ 48 731 561 424

 

Sławomir Źrubek

 

s.zrubek@wp.pl

+ 48 602 774 305