Przewodnicy uprawnieni do oprowadzania Zwiedzających po Muzeum

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku obsługę przewodnicką Zwiedzających świadczyć mogą wyłącznie osoby, które podpisały umowę o współpracy z naszą instytucją. Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Muzeum z przewodnikiem prosimy o bezpośredni kontakt z poniższymi osobami.  Obecnie usługa przewodnicka po naszych wystawach świadczona jest mi.in., w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, holenderskim i rosyjskim.

Zaznaczamy, że przewodnicy nie świadczą swoich usług w imieniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a proponowana cena usługi wynika z bezpośredniej oferty zaproponowanej przez daną osobę. Nasza instytucja nie pośredniczy w kontakcie z przewodnikami, a także nie rezerwuje terminów oprowadzania.

 

info

 

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem zwiedzania dla grup powyżej 15 osób, które zwiedzają Wystawy z przewodnikiem, obowiązkowe jest używanie tzw. tourguidów (systemu grupowego zwiedzania). Zestawy można wypożyczyć w Muzeum na poziomie -3 według obowiązującego cennika.

Aktualny koszt wypożyczenia 1 szt. to 7 zł.

INTERNETOWA REZERWACJA AUDIOPRZEWODNIKÓW I TOUR GUIDÓW

Wyświetl przewodników oprowadzających w danym języku lub muzeum
Marcin Purkiewicz
Marcin Purkiewicz
marcinpurkiewicz@op.pl
+48 691 238 046 <br>
Michał Silarski
Michał Silarski
turysta.spox@interia.pl
+ 48 785 700 053
Monika Dudek
Monika Dudek
mokane@wp.pl
+ 48 600 896 180
Jacek Podhorski-Piotrowski
Jacek Podhorski-Piotrowski
ekojpp@univ.gda.pl
+ 48 603 170 761
Marcin Nowak
marcinnowak30@gmail.com
+48 690 308 822 <br>
Andrzej Nawrocki
Andrzej Nawrocki
andrzej.nawrocki.2911@gmail.com
+ 48 601 676 608
Łukasz Gurfinkiel
Łukasz Gurfinkiel
gurfinkiel@wp.pl
+ 48 535 822 288
Rachunek
Liza Zaborowska
liza.zaborowska@gmail.com
+48 507 192 795 <br>
Marek Barski
Marek Barski
hotbema7@gmail.com
+48 508 303 981 <br>
Krzysztof Przyborowski
Krzysztof Przyborowski
przewodnik.przyborowski@gmail.com
+ 48 664 929 952
Adam Zwierzyński
Adam Zwierzyński
adam004@poczta.fm
+48 503 418 793 <br>
Faktura VAT
Danuta Wasilewska
Danuta Wasilewska
danawita@op.pl
+48 506 893 824 <br>
Faktura VAT
Danuta Lietke
danutalietke@wp.pl
+48 504 519 490 <br>
Magdalena Wilkanowska
Magdalena Wilkanowska
magda.wilkanowska@wp.pl
+ 48 695 568 355
Rachunek
Joanna Kruszewska
joannakruszewska@wp.pl
+48 503 113 249 <br>
Ireneusz Ośka
Ireneusz Ośka
ireneuszoska@gmail.com
+48 507 476 122 <br>
Rachunek
Anna Murawska
Anna Murawska
anna@danzigstadtfuehrung.de
+ 48 501 373 685
Rachunek
Anna Singh
Anna Singh
asprzewodnik@gmail.com
+ 48 514 878 575
Rachunek
Agnieszka Syroka
asyroka@gmail.com
+48 502 554 584 <br>
Rafał Jan Krause
Rafał Jan Krause
nawigator97@vp.pl
+ 48 603 747 996
Grzegorz Lipski
lipski.g@gmail.com
+48 608 126 666 <br>
Faktura VAT
Cyprian Cynke
Cyprian Cynke
cmc@op.pl
+48 698 750 475 <br>
Jarosław Kaczmarczyk
Jarosław Kaczmarczyk
kontur33@wp.pl
+ 48 605 479 333
Faktura VAT
Cezary Groblewski
Cezary Groblewski
cezarygroblewski@gmail.com
+ 48 793 741 990
Michael Gannon
michaelgannon@tlen.pl
+48 600 260 678 <br>
Tomasz Tarała
Tomasz Tarała
tomasz.tarala@gmail.com
+48 606 260 364 <br>
Jarosław Twardziak
Jarosław Twardziak
jarek.twardy@wp.pl
+ 48 509 817 441
Łukasz Skupny
Łukasz Skupny
papciozoe@gmail.com
+ 48 691 670 011
Jolanta Kolarzyk
jolantakolarzyk@wp.pl
+ 48 789 018 434
Ewa Jaroszyńska
Ewa Jaroszyńska
info@ewa-tours.pl
+48 660 377 713 <br>
Faktura VAT
Arkadiusz Szyszko
arek.szyszko@gmail.com
+ 48 500 265 295
Faktura VAT
Tomasz Oczkowski
info@hittheroad.pl
+48 796 096 431 <br>
Faktura VAT
Cezary Tulin
Cezary Tulin
cezarytulin@gmail.com
+ 48 600 472 168
Małgorzata Romejko
Małgorzata Romejko
romejkom@wp.pl
+48 600 335 844 <br>
Faktura VAT
Anna Kuczmarska
Anna Kuczmarska
kuczmarska-wycieczki@wp.pl
+ 48 606 101 502
Faktura VAT
Jan Wrycza
Jan Wrycza
jawry@wp.pl
+ 48 666 045 906
Urszula Dulewicz
Urszula Dulewicz
u.dulewicz@wp.pl
+48 697 688 126 <br>
Cezary Bach-Żelewski
Cezary Bach-Żelewski
bachy4@op.pl
+48 511 113 895 <br>
Adam Stankiewicz
Adam Stankiewicz
1939adam@wp.pl
+ 48 502 153 770
Krzysztof Ostaszewski
Krzysztof Ostaszewski
kostaszewski@op.pl
+ 48 662 143 869
Hanna Biziuk
Hanna Biziuk
hanna-biziuk@wp.pl
+ 48 502 454 568
Faktura VAT
Aleksandra Bejowicz
aleksandra.bejowicz@icloud.com
+48 604 800 101 <br>
Jakub Zgliński
Jakub Zgliński
jakub@gdanskbyjakub.pl
+48 787 685 727 <br>
Faktura VAT
Tomasz Gackowski
Tomasz Gackowski
tgackowski@wp.pl
+48 602 265 069 <br>
Jakub Nowak
Jakub Nowak
nowakjakub@wp.pl
+ 48 503 369 502
Rachunek
Izabela Gorzela
Izabela Gorzela
izabela.m.gorzela@gmail.com
+ 48 783 313 982
Jakub Raciborski
Jakub Raciborski
racibo@wp.pl
+48 791 339 399 <br>
Faktura VAT
Jan Rezner
Jan Rezner
janrezner@wp.pl
+ 48 605 695 136
Agnieszka Bolek
abolek1@wp.pl
piscininha
Andrzej Cylwik
andrzej.cylwik@wp.pl
+ 48 784 661 570
Wojciech Chomka
Wojciech Chomka
wch1@wp.pl
+ 48 608 417 906
Rachunek
Marcin Kenig
Marcin Kenig
stogy@onet.pl
+48 604 273 340 <br>
Faktura VAT
Maria Smolińska-Bylańska
maria_guida@blu.it
+48 535 414 060 <br>
Ewa Głebocka
Ewa Głębocka-Waligóra
ewa1wawa@gmail.com
+48 606 667 869 <br>
Faktura VAT
Beata Widera
Beata Widera
beawid@go2.pl
+ 48 608 472 895
Halina Nagornik
Halina Nagornik
halinanagornik@o2.pl
+ 48 792 210 893
Eliza Wasiewicz
eliza@elizatours.pl
+48 880 562 446 <br>
Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz
Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz
mgandrzejewscy@wp.pl
+ 48 734 460 444
Rachunek
Marek Graszek
marekgraszek@gmail.com
+48 512 515 424 <br>
Faktura VAT
Agnieszka Sidorowicz
asidorka@gmail.com
+48 501 373 866 <br>
Izabella Daszkiewicz
Izabella Daszkiewicz
gedanka@op.pl
+48 506 511 752 <br>
Klaudia Kalita
Klaudia Kalita
klaudia.przetacka@gmail.com
+ 48 791 240 795
Sabina Rogalska-Antosik
Sabina Rogalska-Antosik
sabina@polikom.pl
+48 606 676 349 <br>
Faktura VAT
Agnieszka Gorzkowska
Agnieszka Gorzkowska
przewodnikagnieszka@gmail.com
+48 573 542 003 <br>
Rachunek
Tamara Wasiewicz
tamara.wasiewicz@gmail.com
+48 888 035 191 <br>
Małgorzata Śliwiak
sliwiakmalgorzata@gmail.com
+ 48 607 208 154
Rachunek
Anna Stawicka
Anna Stawicka
aniastawicka5@gmail.com
+48 508 549 104 <br>
Ewa Rucińska-Mikusek
rumik@poczta.fm
+ 48 604 837 561
Faktura VAT
Elżbieta Tujakowska
Elżbieta Tujakowska
etujakowska@interia.pl
+ 48 601 479 832
Rachunek
Agnieszka Nowakowska
Agnieszka Nowakowska
kontakt@aganowa.pl
+ 48 501 726 518
Rachunek
Filip Ząbek
Filip Ząbek
filipzabek@gmail.com
+48 502 081 193 <br>
Faktura VAT
Szymon Maciukiewicz
Szymon Maciukiewicz
maciukiewicz.szymon@gmail.com
+48 503 728 439 <br>
Arkadiusz Szyszko
arek.szyszko@gmail.com
+48 500 265 295 <br>
Elwira Marciniak
Elwira Marciniak
elwiramarciniak@o2.pl
+ 48 501 705 505
Rachunek
Małgorzata Chmielewska
Małgorzata Chmielewska
margola1164@gmail.com
+48 513 240 254 <br>
Katarzyna Tarnowska
Katarzyna Tarnowska
bajkal@autograf.pl
+48 502 524 351 <br>
Faktura VAT
Anna Perz
aperz@op.pl
+48 691 766 669 <br>
Faktura VAT
Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz
e.grabarek-bartoszewicz@wp.pl
+ 48 607 181 265
Sandra Wodzynska-Goc
Sandra Wodzyńska-Goc
pogdansku@wp.pl
+ 48 535 594 790
Robert Twerd
Robert Twerd
rp.twerd@wp.pl
+ 48 723 671 938
Anna Podciborska
Anna Podciborska
annapodc@wp.pl
+ 48 601 214 074
Rachunek
Ewa Jasińska
Ewa Jasińska
ewajasinska888@gmail.com
+48 696 465 098 <br>
Urszula Pączek
Urszula Pączek
upaczek@gmail.com
+48 602 594 768 <br>
Monika Bojka
Monika Bojka
zelek1m@interia.pl
+48 507 852 129 <br>
Małgorzata Mazur
Małgorzata Mazur
mamazur@outlook.com
+ 48 608 204 097
Faktura VAT
Piotr Marciniak
Piotr Marciniak
piotr.w.marciniak@gmail.com
+48 698 543 087 <br>
Beata Warszakowska
Beata Warszakowska
bwarszakowska@gmail.com
+ 48 797 828 289
Ewa Czerwińska
Ewa Czerwińska
redmysza@wp.pl
+48 601 572 731 <br>
Faktura VAT
Agata Obrębska
Agata Obrębska
agata.obrebska@wp.pl
+48 880 915 204 <br>
Faktura VAT
Monika Trojanowska
Monika Trojanowska
trojamo@yahoo.com
+ 48 607 137 245
Rachunek
Anna Kowalewska - Mróz
Anna Kowalewska - Mróz
anna.kowalewska@viridaporta.eu
+ 48 692 778 203
Rachunek
Ewa Moszczyńska
Ewa Moszczyńska
ewalin@wp.pl
+ 48 503 938 312
Rachunek
Andrzej Libura
Andrzej Libura
andrzejlibura@hotmail.com
+48 669 460 343 <br>
Faktura VAT
Barbara Lasota
basia.lasota@wp.pl
+48 603 059 095 <br>
Mariusz Kukowski
Mariusz Kukowski
los-pedriches@wp.pl
+ 48 514 214 277
Rachunek
Anna Wrzosek
anna.wrzosek@wp.pl
+48 669 289 010 <br>
Magdalena Latowska
Magdalena Latowska
MagdalenaLatowska@wp.pl
+ 48 502 385 030
Rachunek
Dariusz Naduk
Dariusz Naduk
darko22@tlen.pl
+ 48 792 223 322
Rachunek
Dariusz Majdańczuk
Dariusz Majdańczuk
dariusz.majdanczuk@gmail.com
+48 601 206 109 <br>
Faktura VAT
Ewa Przybyłko-Śledziewska
stivi1@onet.pl
+ 48 606 785 601
Elżbieta Trella
Elżbieta Trella
etrella@wp.pl
+ 48 501 893 260
Faktura VAT
Marek Burczyk
Marek Burczyk
marek.burczyk@wp.pl
+48 606 515 591 <br>
Faktura VAT
Teresa Orzyłowska
Teresa Orzyłowska
teresa.orzylowska@gmail.com
+ 48 502 527 025
Rachunek
Magdalena Broniewska-Lenarczyk
Magdalena Broniewska-Lenarczyk
mabrolena@gmail.com
+ 48 603 661 572
Faktura VAT
Maciej Łukasik
Maciej Łukasik
topcitytourgdansk@gmail.com
+48 786 173 892 <br>
Faktura VAT
Jakub Szumilas
Jakub Szumilas
jakubszumilas@wp.pl
+ 48 887 737 887
Rachunek
Stanisław Sikora
Stanisław Sikora
stanislaw.sikora@pttk.pl
+48 519 854 442 <br>
Faktura VAT
Jakub Zaniewski
Jakub Zaniewski
jakub_zaniewski@o2.pl
+48 517 477 865 <br>
Faktura VAT
Małgorzata Milewska
Małgorzata Milewska
linguisttour@gmail.com
+ 48 509 095 028
Rachunek
Daniel Zydek
Daniel Zydek
1939daniel@wp.pl
+ 48 731 561 424
Rachunek
Halszka Kopowska
Halszka Kopowska
halszkakopowska@gmail.com
+48 785 972 066 <br>
Piotr Jażdżewski
Piotr Jażdżewski
piotrjazdzewski303@wp.pl
+ 48 601 685 048
Faktura VAT
Ewa Stępińska
ewa_guia@wp.pl
+ 48 602 792 750
Rachunek
Stanisław Rączka
stanislawraczka8@gmail.com
+ 48 510 828 427
Katarzyna Rukat
Katarzyna Rukat
katarzyna.rukat@gmail.com
+48 600 192 212 <br>
Faktura VAT
Katarzyna Piotrowska-Rodziewicz
Katarzyna Piotrowska-Rodziewicz
kpiotrowskarodziewicz@gmail.com
+ 48 509 575 891
Aleksandra Wieruszewska
olalaa@wp.pl
+ 48 601 195 592
Rachunek
Hanna Adamus
Hanna Adamus
hannaadamusontour@gmail.com
+48 608 765 056 <br>
Faktura VAT
Marta Szagżdowicz
Marta Szagżdowicz
marta.szag@gmail.com
+ 48 663 214 330
Rachunek
Marta Ruszkiewicz
Marta Ruszkiewicz
gdansktourguide@gmail.com
+ 48 664 412 348
Ewa Bratosiewicz
warsaw-guide@o2.pl
+48 600 980 599 <br>
Janusz Czarski
kontakt@przewodnikgdanski.pl
+ 48 502 254 316
Faktura VAT
Małgorzata Rzepnikowska
Małgorzata Rzepnikowska
gosiarze@o2.pl
+ 48 509 995 558
Marek Zambrzycki
Marek Zambrzycki
zambrzycki.marek@gmail.com
+48 507 854 141 <br>
Joanna Foryś-Schulz
Joanna Foryś-Schulz
kontakt@przewodniktrojmiasto.pl
+ 48 668-807-811
Faktura VAT
Janusz Dąbrowski
Janusz Dąbrowski
janciod@poczta.onet.pl
+ 48 784 727 408
Elżbieta Malec
Elżbieta Malec
elmalec@gmail.com
+48 791 945 434 <br>
Faktura VAT
Tatiana Licznarowska
Tatiana Licznarowska
wlicznarowski@poczta.fm
+48 502 966 800 <br>
Ines Niemczewska
iniemczewska@gmail.com
+48 603 556 100 <br>
Katarzyna Wentzeck
Katarzyna Wentzeck
kasiamichalowskagdansk@gmail.com
+48 695 755 846 <br>
Faktura VAT
Paweł Wojciechowski
Paweł Wojciechowski
p.wojciechowski@fusiongames.pl
+48 501 095 198 <br>
Faktura VAT
Karolina Czonstke
karolina.czonstke@gmail.com
+ 48 506 250 548
Grzegorz Jasiak
Grzegorz Jasiak
grzegorz.jasiak@hsh-chemie.com
+48 693 464 964 <br>
Luis Aguirre Fortunic
Luis Luis Aguirre Fortunic
kistowko@gmail.com
+ 48 505 848 344
Rachunek
Joanna Leman
j.leman@wp.pl
+ 48 601 840 738
Ewelina Marciniak
ewelina_marciniak@tlen.pl
+ 48 693 049 012
Ewelina Danecka
edanecka@wp.pl
+48 503 309 403 <br>
Sławomir Źrubek
s.zrubek@wp.pl
+ 48 602 774 305
Filip Popek
Filip Popek
filipdanzig@gmail.com
+ 48 787 256 387
Rachunek
Piotr Łukasik
Piotr Łukasik
piotrlukasik1@wp.pl
+ 48 881 472 991
Maciej Malek
Maciej Malek
ecotourgdansk@gmail.com
+48 518 725 663 <br>
Jacek Wałdoch
Jacek Wałdoch
jacekwaldoch@gmail.com
+ 48 514 924 235
Rachunek
Małgorzata Geringer d'Oedenberg
guide@geringer.pl
+48 600 410 140 <br>
Damian Górski
Damian Górski
explorewithdamian@gmail.com
+48 506 595 351 <br>
Tadeusz Pietrzycki
Tadeusz Pietrzycki
tapi5@o2.pl
+ 48 501 241 065
Rachunek
Agata Łybacka
Agata Łybacka
agata.lybacka@wp.pl
+48 608 242 397 <br>
Agnieszka Kiczorowska
Agnieszka Kiczorowska
kiczorowskaagnieszka77@gmail.com
+ 48 508 327 348
Elżbieta Połońska
Elżbieta Połońska
elasopot3@wp.pl
+48 697 610 551 <br>
Faktura VAT
Wojciech Romejko
Wojciech Romejko
turystyka@gdansktur.pl
+ 48 604 063 540
Rachunek
Zofia Konopka
Zofia Konopka
zof.szymanska@gmail.com
+48 794 698 877 <br>
Łukasz Darski
info@dziarskiprzewodnik.pl
+48 600 291 909 <br>
Anna Kempa
madenkaa@gmail.com
+ 48 696 422 331
Rachunek
Anna Kotuła
englishgdynia@o2.pl
+48 506 991 772 <br>
Joanna Raftopulos
joanna.raftopulos@gmail.com
+48 693 424 496 <br>
Piotr Rybarski
piotr.rybarski@hotmail.com
Piotr Ruta
Piotr Ruta
piotr.ruta06@gmail.com
+48 513 069 822 <br>
Tatiana Ogrodnik
Tatiana Ogrodnik
gdanskprzewodnik@wp.pl
+48 608 051 321 <br>
Tomasz Zieliński
Tomasz Zieliński
tzielinski.przewodnik@gmail.com
+48 505 577 415 <br>
Renata Aleksandrowicz
Renata Aleksandrowicz
a.renata@interia.pl
+ 48 693 950 302
Rachunek
Marcin Nowikow
Marcin Nowikow
marcin.nowikow@gmail.com
+48 664 435 684 <br>
Faktura VAT
Beata Kardasińska
Beata Kardasińska
bkardasi@tlen.pl
+ 48 693 298 793
Tomasz Krampa
Tomasz Krampa
tomasz_krampa@op.pl
+ 48 787 454 251
Olga Libura
Olga Libura
olgalibura@gmail.com
+48 603 579 997 <br>
Gabriela Kosicka
Gabriela Kosicka
gabkosi@poczta.onet.pl
+ 48 501 178 668
Rachunek
Karolina Fiedor
Karolina Fiedor
karolina_fiedor@onet.eu
+48 501 783 787 <br>
Barbara Makurat
basia.makurat-gdansk@wp.pl
+48 502 943 478 <br>

DLA PRZEWODNIKÓW

Jak zostać przewodnikiem?

Przewodnikiem może zostać osoba, która weźmie udział w kursie na nowych kandydatów na przewodników po wystawie głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i pozytywnie zda egzamin. Po uzyskaniu certyfikatu i legitymacji będzie uprawniona do oprowadzania grup po Muzeum. Informacje o ewentualnym terminie kursu będą publikowane na stronie internetowej muzeum z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Dla każdego z przewodników współpracujących z naszą instytucją przygotowaliśmy udogodnienia:

- 30% zniżka na posiłki i napoje w Muzeum Bistro 
- darmowe wejście na wystawę główną i wystawę czasową

 

Informacje o szkoleniach i kursach

Muzeum ma w planach na 2024 r. organizację szkolenia dla przewodników certyfikowanych, które będzie przygotowywało do oprowadzania po terenie byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Uczestnictwo w szkoleniu będzie bezpłatne, a osoby, które wezmą w nim udział i zdadzą pozytywnie egzamin będą polecani na naszej stronie internetowej.
   

Kontakt do koordynatora

Łukasz Gurfinkiel

tel.: +48 664 482 795
e-mail: przewodnicy@muzeum1939.pl