Przejdź do treści

Przewodnicy uprawnieni do oprowadzania Zwiedzających po Muzeum

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku obsługę przewodnicką Zwiedzających świadczyć mogą wyłącznie osoby, które podpisały umowę o współpracy z naszą instytucją. Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Muzeum z przewodnikiem prosimy o bezpośredni kontakt z poniższymi osobami.  Obecnie usługa przewodnicka po naszych wystawach świadczona jest mi.in., w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, holenderskim, rosyjskim oraz chińskim. 

Jednocześnie zaznaczamy, iż przewodnicy nie są pracownikami Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a proponowana cena usługi wynika z bezpośredniej oferty zaproponowaną przez daną osobę. Nasza instytucja nie pośredniczy w kontakcie z przewodnikami, a także nie rezerwuje terminów oprowadzania.

 

info

 

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem zwiedzania grupy powyżej 15 osób, które zwiedzają Wystawy z przewodnikiem, są zobligowane do używania tzw. tourguidów (systemu grupowego zwiedzania). Zestawy można wypożyczyć w kasach biletowych Muzeum według obowiązującego cennika.

Aktualny koszt wypożyczenia 1 szt. to 7 zł.

Tourguidy należy rezerwować z wyprzedzeniem pod numerem telefonu: +48 58 760 09 60 lub pocztą elektroniczną: info@muzeum1939.pl

Wyświetl przewodników oprowadzających w danym języku
Franciszek Brzozowski
Franciszek Brzozowski
franciszek.brzozowski@gmail.com
+ 48 796 360 116
Rafał Jan Krause
Rafał Jan Krause
nawigator97@vp.pl
+ 48 603 747 560
Ewa Rucińska-Mikusek
rumik@poczta.fm
+ 48 604 837 561
Faktura VAT
Tadeusz Pietrzycki
Tadeusz Pietrzycki
tapi5@o2.pl
+ 48 501 241 065
Rachunek
Aleksandra Wieruszewska
olalaa@wp.pl
+ 48 601 195 592
Rachunek
Adam Stankiewicz
Adam Stankiewicz
1939adam@wp.pl
+ 48 502 153 770
Wojciech Chomka
Wojciech Chomka
wch1@wp.pl
+ 48 608 417 906
Rachunek
Ewelina Marciniak
ewelina_marciniak@tlen.pl
+ 48 693 049 012
piscininha
Andrzej Cylwik
andrzej.cylwik@wp.pl
+ 48 784 661 570
Maria Smolińska-Bylańska
Maria Smolińska-Bylańska
mjh.wareg@gmail.com
+ 48 535 414 060
Anna Kempa
madenkaa@gmail.com
+ 48 696 422 331
Rachunek
Wojciech Romejko
Wojciech Romejko
turystyka@gdansktur.pl
+ 48 604 063 540
Rachunek
Sławomir Źrubek
s.zrubek@wp.pl
+ 48 602 774 305
Małgorzata Rzepnikowska
Małgorzata Rzepnikowska
gosiarze@o2.pl
+ 48 509 995 558
Arkadiusz Szyszko
arek.szyszko@gmail.com
+ 48 500 265 295
Faktura VAT
Robert Twerd
Robert Twerd
rp.twerd@wp.pl
+ 48 723 671 938
Elżbieta Trella
Elżbieta Trella
etrella@wp.pl
+ 48 501 893 260
Faktura VAT
Filip Popek
Filip Popek
filipdanzig@gmail.com
+ 48 787 256 387
Rachunek
Monika Trojanowska
Monika Trojanowska
trojamo@yahoo.com
+ 48 607 137 245
Rachunek
Anna Kowalewska - Mróz
Anna Kowalewska - Mróz
anna.kowalewska@viridaporta.eu
+ 48 692 778 203
Rachunek
Agnieszka Nowakowska
Agnieszka Nowakowska
kontakt@aganowa.pl
+ 48 501 726 518
Rachunek
Jakub Nowak
Jakub Nowak
nowakjakub@wp.pl
+ 48 503 369 502
Rachunek
Tomasz Krampa
Tomasz Krampa
tomasz_krampa@op.pl
+ 48 787 454 251
Faktura VAT
Jolanta Kolarzyk
jolantakolarzyk@wp.pl
+ 48 789 018 434
Małgorzata Milewska
linguisttour@gmail.com
+ 48 509 095 028
Rachunek
Daniel Zydek
Daniel Zydek
1939daniel@wp.pl
+ 48 731 561 424
Rachunek
Stanisław Rączka
stanislawraczka8@gmail.com
+ 48 510 828 427
Gabriela Kosicka
Gabriela Kosicka
gabkosi@poczta.onet.pl
+ 48 501 178 668
Rachunek
Łukasz Gurfinkiel
Łukasz Gurfinkiel
gurfinkiel@wp.pl
+ 48 535 822 288
Faktura VAT
Anna Kuczmarska
Anna Kuczmarska
kuczmarska-wycieczki@wp.pl
+ 48 606 101 502
Faktura VAT
Małgorzata Śliwiak
sliwiakmalgorzata@gmail.com
+ 48 607 208 154
Rachunek
Krzysztof Ostaszewski
Krzysztof Ostaszewski
kostaszewski@op.pl
+ 48 662 143 869
Szymon Słowiński
sz.slowinski@wp.pl
+ 48 511 266 979
Monika Dudek
Monika Dudek
mokane@wp.pl
+ 48 600 896 180
Mateusz Kotecki
m.kotecki@muzeum1939.pl
+ 48 662 215 184
Faktura VAT
Beata Kardasińska
Beata Kardasińska
bkardasi@tlen.pl
+ 48 693 298 793
Renata Aleksandrowicz
Renata Aleksandrowicz
a.renata@interia.pl
+ 48 693 950 302
Rachunek
Karolina Czonstke
karolina.czonstke@gmail.com
+ 48 506 250 548
Beata Warszakowska
bwarszakowska@gmail.com
+ 48 797 828 289
Krzysztof Przyborowski
Krzysztof Przyborowski
przewodnik.przyborowski@gmail.com
+ 48 664 929 952
Anna Murawska
Anna Murawska
anna@danzigstadtfuehrung.de
+ 48 501 373 685
Rachunek
Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz
Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz
mgandrzejewscy@wp.pl
+ 48 734 460 444
Rachunek
Janusz Czarski
kontakt@przewodnikgdanski.pl
+ 48 502 254 316
Faktura VAT
Jarosław Twardziak
jarek.twardy@wp.pl
+ 48 509 817 441
Piotr Jażdżewski
Piotr Jażdżewski
piotrjazdzewski303@wp.pl
+ 48 601 685 048
Faktura VAT
Paulina Kierznikiewicz
paulinakierznikiewicz@gmail.com
+ 48 509 730 472
Jacek Wałdoch
Jacek Wałdoch
jacekwaldoch@gmail.com
+ 48 514 924 235
Rachunek
Andrzej Nawrocki
Andrzej Nawrocki
andrzej.nawrocki.2911@gmail.com
+ 48 601 676 608
Jan Rezner
janrezner@wp.pl
+ 48 605 695 136
Łukasz Skupny
Łukasz Skupny
papciozoe@gmail.com
+ 48 691 670 011
Małgorzata Mazur
mamazur@outlook.com
+ 48 608 204 097
Faktura VAT
Elwira Marciniak
Elwira Marciniak
elwiramarciniak@neostrada.pl
+ 48 501 705 505
Rachunek
Sandra Wodzyńska-Goc
pogdansku@wp.pl
+ 48 535 594 790
Hanna Biziuk
Hanna Biziuk
hanna-biziuk@wp.pl
+ 48 502 454 568
Faktura VAT
Teresa Orzyłowska
Teresa Orzyłowska
teresa.orzylowska@gmail.com
+ 48 502 527 025
Magdalena Sikora
abc@abc.gda.pl
+ 48 605 212 787
Faktura VAT
Izabela Gorzela
Izabela Gorzela
izabela.m.gorzela@gmail.com
+ 48 783 313 982
Anna Singh
Anna Singh
asprzewodnik@gmail.com
+ 48 514 878 575
Rachunek
Joanna Foryś-Schulz
Joanna Foryś-Schulz
kontakt@przewodniktrojmiasto.pl
+ 48 668-807-811
Faktura VAT
Marta Ruszkiewicz
Marta Ruszkiewicz
gdansktourguide@gmail.com
+ 48 664 412 348
Klaudia Przetacka
Klaudia Przetacka
klaudia.przetacka@gmail.com
+ 48 791 240 795
Agnieszka Kiczorowska
Agnieszka Kiczorowska
kiczorowskaagnieszka77@gmail.com
+ 48 508 327 348
Ewa Stępińska
ewa_guia@wp.pl
+ 48 602 792 750
Rachunek
Michał Silarski
Michał Silarski
turysta.spox@interia.pl
+ 48 785 700 053
Jarosław Kaczmarczyk
Jarosław Kaczmarczyk
kontur33@wp.pl
+ 48 605 479 333
Faktura VAT
Luis Aguirre Fortunic
Luis Luis Aguirre Fortunic
kistowko@gmail.com
+ 48 505 848 344
Rachunek
Magdalena Wilkanowska
Magdalena Wilkanowska
magda.wilkanowska@wp.pl
+ 48 695 568 355
Rachunek
Jan Wrycza
Jan Wrycza
jawry@wp.pl
+ 48 666 045 906
Dariusz Naduk
Dariusz Naduk
darko22@tlen.pl
+ 48 792 223 322
Rachunek
Mariusz Kukowski
Mariusz Kukowski
los-pedriches@wp.pl
+ 48 514 214 277
Rachunek
Ewa Przybyłko-Śledziewska
stivi1@onet.pl
+ 48 606 785 601
Halina Nagornik
Halina Nagornik
halinanagornik@o2.pl
+ 48 792 210 893
Marta Szagżdowicz
Marta Szagżdowicz
marta.szag@gmail.com
+ 48 663 214 330
Rachunek
Jakub Szumilas
Jakub Szumilas
jakubszumilas@wp.pl
+ 48 887 737 887
Rachunek
Cezary Tulin
Cezary Tulin
cezarytulin@gmail.com
+ 48 600 472 168
Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz
e.grabarek-bartoszewicz@wp.pl
+ 48 607 181 265
Jacek Podhorski-Piotrowski
ekojpp@univ.gda.pl
+ 48 603 170 761
Janusz Dąbrowski
Janusz Dąbrowski
janciod@poczta.onet.pl
+ 48 784 727 408
Beata Widera
Beata Widera
beawid@go2.pl
+ 48 608 472 895
Anna Podciborska
Anna Podciborska
annapodc@wp.pl
+ 48 601 214 074
Rachunek
Ewa Moszczyńska
Ewa Moszczyńska
ewalin@wp.pl
+ 48 503 938 312
Rachunek
Magdalena Broniewska-Lenarczyk
Magdalena Broniewska-Lenarczyk
mabrolena@gmail.com
+ 48 603 661 572
Faktura VAT
Magdalena Latowska
Magdalena Latowska
MagdalenaLatowska@wp.pl
+ 48 502 385 030
Rachunek
Cezary Groblewski
cezarygroblewski@gmail.com
+ 48 793 741 990
Katarzyna Piotrowska-Rodziewicz
Katarzyna Piotrowska-Rodziewicz
ka_ro666@poczta.onet.pl
+48 509 575 891
Joanna Leman
j.leman@wp.pl
+ 48 601 840 738
Michał Maj
michalmaj888@gmail.com
+ 48 505 072 709
Rachunek
Piotr Łukasik
Piotr Łukasik
piotrlukasik1@wp.pl
+ 48 881 472 991
Elżbieta Tujakowska
Elżbieta Tujakowska
etujakowska@interia.pl
+ 48 601 479 832
Rachunek

DLA PRZEWODNIKÓW

Jak zostać przewodnikiem?

Przewodnikiem może zostać osoba, która weźmie udział w kursie na nowych kandydatów na przewodników po wystawie głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i pozytywnie zda egzamin. Po uzyskaniu certyfikatu i legitymacji będzie uprawniona do oprowadzania grup po Muzeum. Najbliższy kurs dla nowych kandydatów planowany jest w kwietniu bieżącego roku.


Dla każdego z przewodników współpracujących z naszą instytucją przygotowaliśmy szereg udogodnień:

  • 50% zniżka na posiłki i napoje w Muzeum Bistro 
  • darmowe wejście na wystawę główną i wystawę czasową
  • strefa przewodnicka znajdująca się za kasami biletowymi 

Informacje o szkoleniach i kursach

Najbliższe szkolenie dla przewodników certyfikowanych odbędzie się w marcu i będzie ono przygotowywało do oprowadzania po terenie byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Osoby, które wezmą w nim udział i zdadzą pozytywnie egzamin będą polecani na naszej stronie internetowej.

Następne szkolenie planowane jest jesienią 2021 roku dla przewodników certyfikowanych. Będzie ono obowiązkowe, a jego celem jest utrwalenie wiedzy na temat treści prezentowanych na wystawie głównej. Szkolenie zakończy się egzaminem a jego pozytywny wynik uprawni do komercyjnego świadczenia usług przewodnickich na terenie Muzeum.    

Kontakt do koordynatora

Łukasz Gurfinkiel

tel.: +48 664 482 795
e-mail: przewodnicy@muzeum1939.pl