Przejdź do treści

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać
Piątek
24.03.1939
  • Głos Poranny donosi, iż 23 marca Rzesza Niemiecka i Litwa zawarły układ w sprawie przyłączenia Kłajpedy do Niemiec. Rząd litewski podjął starania, aby wyprowadzić z Kłajpedy wojsko i policję. Te kroki władz niemieckich powodują napięcie na arenie międzynarodowej.

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
Już wkrótce startuje kolejna wiosenna edycja cieszącej się popularnością gry terenowej dla uczniów klas III szkół podstawowych, czyli "Westerplatte – znajdź klucz do historii". Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Uroczyste otwarcie wystawy „Żegota – Rada Pomocy Żydom” oraz projekcja filmu „Paszporty Paragwaju” poprzedzona prelekcją historyczną Bartosza Januszewskiego – odbędą się 24 marca br. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
2019-03-18
W dniu 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska odpowiedź na wniosek do Rady Miasta datowany na 26 lutego br. o zgodę na wzniesienie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego na placu przed Muzeum.
2019-03-18
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku bierze udział w tegorocznej edycji gdańskiego Free Time Festiwalu. Serdecznie zapraszamy na stoisko Muzeum, gdzie twórczo i ciekawie spędzicie z nami czas. Skąd pochodził niedźwiadek Wojtek? Jak znalazł się w 2. Korpusie Polskich Sił Zbrojnych, nazywanym Armią Andersa? Jakie widział kraje i jakie przygody go spotkały? Mali uczestnicy Free Time Festiwalu będą mieli okazję wcielić się w rolę podróżników podążających szlakiem Armii gen. Andersa.
2019-03-18 | Edukacja
Pragniemy jeszcze raz przywołać niezwykłą atmosferę towarzyszącą twórczości polskich artystów lat 20. i 30. takich jak Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg czy Eugeniusz Bodo. 6 kwietnia o 18:00 w muzyczną podróż przy akompaniamencie Kwartetu Opera z Mateuszem Lipińskim na fortepianie, zabierze Państwa zespół Bellcanti, który z okazji 2. Urodzin Muzeum wykona dla Państwa aranżacje największych polskich szlagierów. 
2019-03-15 | Kultura
Dziedzictwo kulturowe to nasze wspólne dobro. Wszystkich zainteresowanych jego losami w okresie II wojny światowej zapraszamy na specjalne oprowadzania kuratorskie po wystawie czasowej „Dziedzictwo utracone”. Na każde wydarzenie obowiązuje bilet wstępu na wystawę czasową w cenie 5 zł, zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail: c.cynke@muzeum1939.pl.
2019-03-15

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
Pod opieką naszych edukatorów i archeologów, z pomocą narzędzi używanych przez prawdziwych archeologów poszukamy przedmiotów nawiązujących do historii obrony Westerplatte.
Aktualności
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, Oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościło Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Pomorza Gdańskiego z Miłobądza. 25 września br. przy Cmentarzu Obrońców Westerplatte, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia
Galeria
W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się premiera najnowszego wydania bestsellerowego komiksu o historii obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte 1-7 września 1939 r. "Westerplatte. Załoga śmierci" autorstwa Mariusza Wójtowicza-Podhorskiego (pomysł i scenariusz) i Krzysztofa Wyrzykowskiego (rysunki). 
Film

Nasze Filmy

WSZYSTKIE
Do czego potrzebne jest nam dziedzictwo kulturowe? W XXI wieku coraz częściej traktowane jest ono jako zasób strategiczny.
12 stycznia 2019 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się Benefis z okazji jubileuszu 90. urodzin profesora Jerzego Grzywacza. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego wydarzenia.
Koncert „Piękna Nasza Polska Cała” za nami. 15 grudnia 2018 r. na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystąpili Andrzej Nowak & Złe Psy oraz mali artyści z grupy teatralnej działającej przy Muzeum.