Przejdź do treści

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 20:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 19:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać
Niedziela
23.07.1939
  • Po zabiciu strażnika celnego przez strażnika gdańskiego, wśród mieszkańców Gdańska wybuchła panika. Wielu z nich planuje opuścić Wolne Miasto i uciec do Polski.

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
W 80. rocznicę podpisania przez Ribbentropa i Mołotowa paktu o agresji wobec państw Europy Środkowo-Wschodniej, czyli 23 sierpnia 2019 r., Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wraz z Instytutem Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. Pakt dla wojny. Zmowa Hitler-Stalin z 23 sierpnia 1939 r. z perspektywy 80 lat od wybuchu II wojny światowej.
2019-07-18 | Nauka
W ramach wydarzeń upamiętniających 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy do Muzeum na premierę spektaklu "Sen" w reżyserii Magdaleny Gajewskiej. Spektakl „Sen” jest zwieńczeniem trwającego blisko pół roku autorskiego projektu Muzeum "Zmieniając perspektywę. Edycja II”, skierowanego do młodzieży. Sztuka podejmuje temat konspiracyjnej działalności młodych ludzi w czasach okupacji.
2019-07-17
 Zapraszamy na uroczystość upamiętniającą 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kartka z Powstania - premiera w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pierwszego w Polsce projektu filmowego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).
2019-07-17
W ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, w przypadającym dzisiaj Dniu Święta Policji, podczas ceremonii zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej - swe święto obchodził garnizon pomorski.
2019-07-16
1 sierpnia (czwartek) w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pragniemy oddać hołd wszystkim bohaterom walczącym w Stolicy przeciw niemieckiemu okupantowi. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki ma zaszczyt zaprosić na uroczystość upamiętniającą 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
2019-07-15 | Kultura
Uroczystym rejsem rozpoczęliśmy funkcjonowanie „Muzeum na wodzie” będącego przedsięwzięciem, którego celem jest stworzenie kompleksowej i spójnej opowieści o II wojnie światowej, uwzględniającej teren pola bitwy na Westerplatte. 
2019-07-14 | Westerplatte

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
Uroczystym rejsem rozpoczęliśmy funkcjonowanie „Muzeum na wodzie” będącego przedsięwzięciem, którego celem jest stworzenie kompleksowej i spójnej opowieści o II wojnie światowej, uwzględniającej teren pola bitwy na Westerplatte. 
Aktualności
Pod opieką naszych edukatorów i archeologów, z pomocą narzędzi używanych przez prawdziwych archeologów poszukamy przedmiotów nawiązujących do historii obrony Westerplatte.
Aktualności
Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, Oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościło Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Pomorza Gdańskiego z Miłobądza. 25 września br. przy Cmentarzu Obrońców Westerplatte, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia
Galeria

Nasze Filmy

WSZYSTKIE
Zapraszamy na spektakularne widowisko plenerowe, które odbędzie się na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku! Premierowy pokaz odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 20:45.
Uroczystym rejsem rozpoczęliśmy funkcjonowanie MUZEUM NA WODZIE będącego przedsięwzięciem, którego celem jest stworzenie kompleksowej i spójnej opo