Wyświetla 9 wpisów z 1742 na 194 stronach
Ludobójstwo w Lasach Katyńskich, dokonane zaledwie kilka miesięcy po wybuchu II wojny światowej, stało się wyznacznikiem rzeczywistych intencji Sowietów wobec Polski. Ukrywana przed światem zmowa Hitlera ze Stalinem przyniosła tragiczne skutki w postaci eksterminacji polskich elit.
13 kwietnia (sobota) o godz. 18:00 zapraszamy do sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na koncert DA PACEM DOMINE, dedykowany ofiarom zbrodni katyńskiej.
29 marca 2024 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło przetarg na uzupełnienie projektu, montaż i uruchomienie wystawy w budynku byłej elektrowni na Westerplatte w oparciu o „Projekt wystawy w budynku byłej elektrowni na działce nr 3/5 na Westerplatte w Gdańsku”.
2 kwietnia br. obowiązki Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przejął prof. dr hab. Rafał Wnuk. Do zespołu dołączyli m.in. dr Janusz Marszalec i inż. Ewa Lidzbarska-Kreft.
W kwietniu zachęcamy do lektury drugiego wydania książki pt. Geneza paktu Hitler–Stalin. Fakty i propaganda ze wstępem i w opracowaniu Bogdana Musiała i Jana Szumskiego. Tylko do końca miesiąca będzie ona dostępna w promocyjnej cenie 39 złotych.
30 marca 1945 r. formalnie ogłoszono zajęcie Gdańska przez oddziały Armii Czerwonej. W wyniku opanowania przez czerwonoarmistów miasto zostało włączone w granice powojennej Polski, a jego dotychczasowi niemieccy mieszkańcy – wysiedleni.
Niech zmartwychwstanie Pańskie,które niesie odrodzenie duchowe,napełni Was spokojem i wiarą,da siłę w pokonywaniu trudnościi pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
„W starym kinie” to cykl filmowy Kina Muzeum, w którym prezentowane są zrekonstruowane cyfrowo polskie filmy pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego. 10 kwietnia 2024 r. (środa) o godzinie 17.30 zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu filmowego!
 Zapraszamy do zapoznania się dokumentem przygotowanym przez Dział Dokumentacji Filmowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczącym wsi Koniuchy.