Aktualności
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na specjalne pokazy mikołajkowe! W repertuarze znalazł się przedpremierowy pokaz uwielbianej przez młodsze dzieci serii o Kici Koci („Kicia Kocia pod choinkę”) oraz pełen magii seans filmu „Kajtek Czarodziej”.
W grudniu prezentujemy kolejną książkę miesiąca. Tym razem jest nią najnowszy numer „Wojny i Pamięci” – periodyku wydawanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tylko do końca grudnia czasopismo będzie dostępne w promocyjnej cenie 49 złotych.
14 grudnia 2023 roku o godz. 14:00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu "Spotkania z historią". Tym razem gościem wydarzenia będzie dr Ivan Peshkov, który wygłosi wykład pt. "Razem i osobno. Polityka władz Mandżukuo wobec uchodźców z Europy Wschodniej".
Dziś w ramach cyklu #PoznajZbioryM2W prezentujemy popielnicę z zapalniczką wykonaną przez żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie z części ekwipunku żołnierskiego oraz materiałów d
Zapraszamy na wernisaż wystawy: “Nieznana działalność humanitarna chilijskiej dyplomacji na rzecz ochrony interesów Polski we Włoszech i w Rumunii podczas II wojny światowej”.
Dzisiaj w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa podsumowująca 10 etapów badań archeologicznych prowadzonych od 2016 r. na półwyspie Westerplatte przez zespół archeologów MIIWŚ.
We wtorek 12 grudnia odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Spotkania z historią”. Tym razem będzie ona poświęcona promocji albumu pt. Burzyciele świata w natarciu. Sowieckie grafiki antyreligijne z lat 1918–1941. Serdecznie zapraszamy!
W dzisiejszej odsłonie cyklu #ZobaczKonserwacjeMIIWŚ prezentujemy proces konserwacji i częściowej rekonstrukcji porcelanowej wazy stołowej pochodzącej z ruin kantyny podoficerskiej z terenu byłej Składnicy Wojskowej na Westerplatte. 16 fragmentów wazy pozyskano podczas archeologicznych prac wykopaliskowych w 2022 roku.
Dzisiaj w ramach cyklu #PoznajZbioryM2WŚ prezentujemy dwa drewniane zabawkowe samoloty wyprodukowane w okresie II Rzeczpospolitej. Uwagę zwracają elementy konstrukcyjne nawiązujące do ówczesnych samolotów, w tym biało-czerwona szachownica, znak rozpoznawczy polskiego lotnictwa wojskowego.