Wyświetla 9 wpisów z 1247 na 139 stronach
Zapraszamy do udziału w promocji najnowszej książki wydanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – „The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 11 października o godzinie 17.00 w sali kinowej MIIWŚ (poziom –3).
Za nami kolejne przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu „Ecological stories w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, działanie kultury w służbie ekologii w 2022 r.”.
Zapraszamy sympatyków teatru powyżej 15. roku życia na cykl warsztatów teatralnych. Uczestnicy zapoznają się z podstawami techniki aktorskiej oraz nauczą się wykorzystywać swoją wyobraźnię i kreatywność w tworzeniu kreacji aktorskich. Rozwiną również swoje umiejętności sceniczne i prezentacyjne.
5 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się spacer muzealny poświęcony pamięci bohaterskich obrońców Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku. Dokładnie 83 lata temu Niemcy realizując wyrok sądu polowego rozstrzelali 38 pojmanych polskich pocztowców.
4 października odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Muzeum w nowym składzie. Zgodnie ze Statutem do grona MRM dołączyło 7 osób spośród wolontariuszy współpracujących z Muzeum, którzy będą działać w kadencji 2022-2024. Podczas spotkania wybrano również nowego Sekretarza oraz omówiono bieżące projekty tj.
1 października odbyły się spacery edukacyjne z okazji obchodzonego niedawno Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Tym razem zaprosiliśmy grupy osób dorosłych, które miały okazję przyjrzeć się nieprezentowanym na wystawie głównej MIIWŚ eksponatom z Działu Zbiorów.
W nocy z 2 na 3 października 1944 r. w Ożarowie Mazowieckim ustalano warunki honorowej kapitulacji Powstania Warszawskiego – bezprecedensowego zrywu Polskiego Państwa Podziemnego, który nie byłby możliwy bez poświęceń tysięcy mieszkańców stolicy.
Przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w składzie: dyrektor dr hab. Grzegorz Berendt, dr Dmitriy Panto, Wojciech Łukaszun i Michał Bogdanowicz, wzięli udział w X. Kongresie Badaczy Białorusi, który odbywa się w dniach 30.IX - 2.X w Kownie (Litwa).
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku bierze udział w akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY. To kampania skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów.