Wyświetla 9 wpisów z 1330 na 148 stronach
Zapraszamy na spotkanie wokół książki Lagrowi ludzie. Śledztwo i pierwszy proces stutthofski (1945–1946). Opowieść o przemianie autorstwa dr. Marcina Owsińskiego, kierownika działu naukowego Muzeum Stutthof w Sztutowie – Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady (1939–1945).
10 lutego o godz. 16.00 zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na bezpłatny spacer monograficzny, którego uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej, opisującymi losy deportowanych obywateli polskich.
Poznaj nasze nowości książkowe.     The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics, red. Natalia Gawryluk, Karol Szejko
W celu zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym oraz zachowania budynków na Westerplatte w jak najlepszym stanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przedsięwzięło działania zabezpieczające relikty tzw. nowych koszar poprzez ograniczenie dostępu do obiektu.
Luty jest miesiącem, w którym szczególnie zachęcamy do zapoznania się z naszą nowością wydawniczą – książką pt. „Podwójnie deportowani… Żołnierze Polskich Sił Zbrojnych w Związku Sowieckim w latach 1945–1951 – dokumenty i materiały”. Tylko teraz można ją nabyć w promocyjnej cenie 55 złotych.
Drogi naszych rodaków w okresie II wojny światowej wiodły przez wiele i niejednokrotnie bardzo odległych krajów. Jednym z nich był Uzbekistan. Dokumentowaniem tego zajęła się delegacja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, która przebywała w Samarkandzie w dniach 15-21 stycznia br.
Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. W ubiegłym tygodniu odbyło się ostatnie spotkanie projektu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - Ferie w Muzeum, które zostało zwieńczone seansem filmowym dla rodzin z dziećmi.
Dziś w ramach cyklu #PoznajZbioryMIIWŚ prezentujemy drewnianą skrzynię z lekami pochodzącą z prowadzonego przez siostry Boromeuszki szpitala Najświętszej Maryi Panny, znajdującego się przy zbiegu dzisiejszych ulic Łąkowej (Weidengasse) i Kieturakisa (Schleusengasse) w Gdańsku.
Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr hab. Grzegorz Berendt zaprasza na otwarcie wystawy poświęconej Premierowi Janowi Olszewskiemu „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…”, które odbędzie się 7 lutego 2023 roku o godz. 14:00 na poziomie -2 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.