Aktualności

Wyświetla 9 wpisów z 1463 na 163 stronach
Weź udział w Europejskich Dniach Archeologii 2023 na Westerplatte. Dołącz do naszej drużyny i pobiegnij Tropem Misia Wojtka! W sobotę 17 czerwca 2023 r.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w dniach 16 i 17 czerwca 2023 r. organizuje wydarzenie o nazwie „Archeologia Westerplatte”, które odbędzie się na terenie historycznego pola bitwy na półwyspie. Będzie ono częścią V edycji Europejskich Dni Archeologii – międzynarodowego projektu realizowanego w Polsce od 2019 r.  
7 czerwca o godz. 12:00 zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na koncert i wystawa pt. "Jak skała na morzu. O Polskości Pomorza". Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.  
W czwartek 15 czerwca odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z historią”. Tym razem zapraszamy na promocję książki Adama Mauksa pt. „Biało-czerwoni z Gdańska. Rozmowy o piłce nożnej w Gedanii z okazji 100-lecia klubu”.  
W czerwcu zachęcamy do zapoznania się z naszą najnowszą książką – publikacją Alicji Bartnickiej pt. Światopogląd w działaniu. Heinrich Himmler i jego wizja rasowego imperium III Rzeszy, która ukazała się w nowej odsłonie serii naukowej Wydawnictwa MIIWŚ.
Dzisiaj tj. 30 maja zespół archeologów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odebrał w Warszawie nagrodę za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, przyznawaną przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.   
W poniedziałek 19 czerwca serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z historią” poświęcone premierowej odsłonie publikacji pt. Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wybitny historyk, naukowiec i autor książek – prof.
6 czerwca 2023 roku o godz. 12:00 zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej pt. „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej”, które odbędzie się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.  
Za nami II edycja Festiwalu Kultury Utraconej – autorskiego projektu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Było to wydarzenie, które umożliwiało zanurzenie się w utraconym świecie II Rzeczpospolitej i poznanie jego fenomenu.