Aktualności

Wyświetla 9 wpisów z 1170 na 130 stronach
Zapraszamy Państwa do #M2WŚ na spotkanie 10 lipca o godz. 18:00, podczas którego utwory i poezje ukraińskich twórców deklamować będzie, przy dźwiękach altówek, skrzypiec i wiolonczeli - aktor Mirosław Baka. Wstęp wolny.   POEZJA UKRAINY
W lipcu serdecznie zachęcamy do lektury publikacji „Materialne pozostałości konfliktów i zbrodni XX wieku w świetle najnowszych badań archeologicznych”. Tylko teraz jest ona dostępna w promocyjnej cenie.
29 czerwca w Lublinie odbył się uroczysty pogrzeb państwowy z ceremoniałem wojskowym ppor. Henryka Wieliczki ps. „Lufa”. Zamordowany przez komunistów Żołnierz Wyklęty, dowódca 4. Kadrowego Szwadronu 5. Brygady Wileńskiej AK został zabity 14 marca 1949 r. w więzieniu na Zamku w Lublinie.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na letnie półkolonie historyczne. W ramach wakacyjnych aktywności pod okiem edukatorów i nauczycieli oferujemy szereg atrakcji przewidujących wypoczynek oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności.  
28 czerwca w Londynie w Ambasadzie RP odbył się wieczór poświęcony osobie księcia Mieczysława Pieriejasławskiego-Jałowieckiego.  
W dniu 23 czerwca zmarła Lucyna Wojno. Była najprawdopodobniej najstarszą z żyjących więźniarek KL Auschwitz. W kwietniu tego roku ukończyła 104 rok życia. W czerwcu ubiegłego roku odwiedzili ją przedstawiciele naszego Muzeum i zrealizowali z nią notację filmową.  
„Ecological stories w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, działanie kultury w służbie ekologii w 2022 r.” to projekt finansowany i realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
28 czerwca 1946 r. z rąk komunistów zginął ppor. Zdzisław Badocha „Żelazny”, dowódca jednego ze szwadronów 5. Brygady Wileńskiej AK kierowanej przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”.  
28 czerwca 1940 r. Związek Sowiecki, kontynuując ekspansywną politykę wynikającą z podpisanego z Niemcami paktu Ribbentrop–Mołotow, rozpoczął okupację Besarabii i północnej Bukowiny – terytoriów Rumunii.