Aktualności

Wyświetla 9 wpisów z 1759 na 196 stronach
Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową „TRYBY WOJNY: ASPEKT LUDZKI I GOSPODARCZY II WOJNY ŚWIATOWEJ”, która rozpocznie się 11 czerwca 2024 roku o godz. 14:00 w Sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 
Podczas tegorocznej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów przygotowaliśmy dla Państwa aktywności w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a także na Westerplatte, gdzie zapraszaliśmy do odkrycia nieznanych tajemnic półwyspu. Ta Noc była szczególna, nie tylko ze względu na niektóre premierowo dostępne atrakcje, ale i frekwencję.
25 maja o godzinie 19:00 zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Na samym dnie” (reż. Jerzy Skolimowski). Gościem specjalnym wydarzenia będzie Patryk Tomiczek, filmoznawca, dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film w latach 2016-2019, a obecnie właściciel firmy Reset, zajmującej się popularyzacją klasyki filmowej. 
W ramach XI. etapu prac na Westerplatte od 10 maja 2024 roku przez kolejne 6 miesięcy archeolodzy z MIIWŚ będą odkrywać tajemnice, które wciąż skrywa ziemia półwyspu.
Dla uczczenia 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino Wojskowe Biuro Historyczne w sposób szczególny pragnie przywrócić pamięć o poległych żołnierzach II Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. broni Władysława Andersa.
Zapraszamy na uroczysty wernisaż wystawy czasowej „Operacja «Diadem»” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, który odbędzie się 17 maja 2024 r. o godz. 17:00 w sali wystaw czasowych na poziomie -3. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do połowy sierpnia 2024 r.
Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu "Spotkania z Historią" serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. Andrzejem Friszke. 
Zapraszamy na tegoroczną odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów! 18 maja o godz. 19:00 otworzymy dla Państwa mury Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz zaprosimy do odkrycia tajemnic Westerplatte, dzięki zaplanowanym działaniom na Półwyspie. 
8 maja 2024 roku, po siedmiu latach od jego usunięcia z powodów politycznych, wrócił na wystawę główną film kończący całą ekspozycję. Przejmujący, pięciominutowy dokument, autorstwa Mateusza Subiety, koncentruje się na najważniejszych wydarzeniach po II wojnie światowej.