Książka kwietnia - „Geneza paktu Hitler–Stalin. Fakty i propaganda”, wstęp i oprac. Bogdan Musiał, Jan Szumski

Książka kwietnia - „Geneza paktu Hitler–Stalin. Fakty i propaganda”, wstęp i oprac. Bogdan Musiał, Jan Szumski

W kwietniu zachęcamy do lektury drugiego wydania książki pt. Geneza paktu Hitler–Stalin. Fakty i propaganda ze wstępem i w opracowaniu Bogdana Musiała i Jana Szumskiego. Tylko do końca miesiąca będzie ona dostępna w promocyjnej cenie 39 złotych.

 

Zmowa Hitlera ze Stalinem to czarna karta historii XX w., która jednak wyjaśnia rzeczywiste zamierzenia obu dyktatorów w stosunku do Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Z 40 dokumentów, które powstały w latach 1927–1953, wyłania się m.in. faktyczny obraz zacieśniania stosunków sojuszniczych między Niemcami a sowiecką Rosją. Dzięki tej wiedzy można poznać szeroki kontekst historyczny, który był skrzętnie skrywany przez dziesięciolecia, przede wszystkim przez komunistów. Nie można bowiem zapominać o tym, że Stalin był współwinny wybuchu II wojny światowej.

 

Oprócz wspomnianych dokumentów, które zostały starannie opracowane pod kątem naukowym, warto również zwrócić uwagę na dwa obszerne rozdziały autorskie, które odnoszą się do genezy porozumienia Hitlera ze Stalinem oraz prób przekłamywania historii przez Sowietów. Całość publikacji uzupełniają przedmowa oraz indeksy osobowy i geograficzny.

Zachęcamy również do odwiedzenia stacjonarnego punktu sprzedaży, który mieści się na poziomie –3 budynku muzeum.