Multimedia

Wyświetla 9 wpisów z 663 na 74 stronach

3 marca 2024 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się koncert piosenek autorstwa Andy Kitschmann w wykonaniu Ewy Makomaskiej pt.: „Anda! Cóż to za hece!?....”

 

13 stycznia 2024 r. w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku miał miejsce koncert „Święta Noc” Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

12 grudnia, wyjątkowo na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, miała miejsce ostatnia w 2023 roku odsłona cyklu "Wejście w historię", podczas której zaprezentowano replikę tankietki TK-S.

 

W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 11 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV edycji konkursu Pro bono Poloniae im. Dawida Krupeja, którą uświetnił znakomity koncert zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

 

Ekspozycja jest poświęcona zaplanowanej i masowej akcji eksterminacyjnej, przeprowadzonej na obszarze Pomorza Nadwiślańskiego i Kujaw.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo ze spektaklu pt. „Lekcja umierania doktora Korczaka” w reżyserii Jakuba Kornackiego, który 15 września 2023 roku miał miejsce w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

12 października na poziomie -1 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się kolejna, już 22. odsłona, cyklu "Wejście w historię". Tym razem zebranym zaprezentowano kurtkę oficerską ks. Franciszka Pluty, kapelana Armii Polskiej w ZSRS.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo z wernisażu wystawy „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. Historia Sokolstwa Polskiego w Ameryce, który miał miejsce 29 września w sali wystaw czasowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

 

Minął wrzesień, miesiąc pełen ważnych wydarzeń. Wśród nich odbyła się wyjątkowa uroczystość – beatyfikacja rodziny Ulmów. Tym wydarzeniem żyła cała Polska. Nieobojętnym było też Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które uczciło to wyjątkowym spotkaniem.