Przejdź do treści

W OKUPOWANYM KRAKOWIE

w okupowanzm krakowie

Codziennośc polskich mieszkańców miasta 1939-1945.

Anna Czocher

Anna Czocher (ur. 1975) - historyk i archiwista, pracuje w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, prowadzi także zajęcia z zakresu archiwistyki na krakowskich uczelniach - Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz Uniwersytecie Pedagogicznym. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się historią społeczną Polski XX w. ze szczególnym uwzględnieniem okresu drugiej wojny światowej.

II wojna światowa dalej fascynuje. Wśród nowych tytułów nie brak takich, których autorzy opowiadają o mniej znanych doświadczeniach ludzi z czasów wojny. Do nich należy niezwykła książka o codzienności mieszkańców Krakowa. Jest to faktycznie pierwsza praca z zakresu tej tematyki napisana przez polskiego historyka. Została ona perfekcyjnie przygotowana i napisana z myślą o Czytelniku. Wierzę, że stanie się jedną z najważniejszych pozycji książkowych ostatnich lat z zakresu dziejów XX stulecia. W pełni zasługuje na szczególne uznanie.

prof. dr hab. Andrzej Chwalba

Opis bibliograficzny: A. Czocher, W okupowanym Krakowie. Codzienność polskich mieszkańców miasta 1939-1945, Gdańsk 2011, ss.282, ISBN 978-83-89923-63-2

Książka została wydana we współpracy z Wydawnictwem Oskar Sp. z o.o. z Gdańska.

Książkę można kupić w księgarniach oraz za pośrednictwem księgarni internetowej.

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją książki na portalu www.polishhistory.pl.