Przejdź do treści

Uwaga utrudnienia. W dniu 15.09.2019r. wejście do Muzeum od strony budynku administracyjnego.

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać
Piątek
15.09.1939
  • Sztab Naczelnego Wodza wypuścił komunikat dotyczący walk polskich wojsk z nieprzyjacielem.

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wraz z Domem Kresy w Gdańsku zorganizowało 13 września br. konferencję popularnonaukową "ZAGŁADA POLSKICH KRESÓW. Agresja sowiecka 1939”. W trakcie wydarzenia można było zobaczyć film „Krew na bruku. Grodno 1939” oraz wysłuchać czterech wykładów.
Wyjątkowym piknikiem rodzinnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uhonorowało pamięć polskich sportowców, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego. Idea uhonorowania rotmistrza Witolda Pileckiego pomnikiem wzniesionym przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku towarzyszy jego funkcjonowaniu od z górą dwóch lat. Sformułował ją i zadeklarował dr Karol Nawrocki wkrótce po objęciu funkcji dyrektora Muzeum.
W ciągu prawie 6 lat przez obóz Stutthof przeszło ponad 110 tysięcy więźniów pochodzących z 28 państw. Jednak przez pierwsze trzy lata było to miejsce przetrzymywania Polaków z Pomorza. Pierwszy transport z więźniami przyjechał tu 2 września 1939 roku, czyli już w drugim dniu II wojny światowej. W audycji przytaczamy wspomnienia gdańszczanina Bogumiła Sojeckiego, polskiego harcerza, który w chwili wybuchu wojny miał już 21 lat. Aresztowany 8 września, został pobity w Victoriaschule i trafił do obozu.
2019-09-10 | Nauka
13 września br. (piątek) zapraszamy do Muzeum na konferencję popularnonaukową „ZAGŁADA POLSKICH KRESÓW. Agresja sowiecka 1939 w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej” organizowaną we współpracy ze stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” - Dom Kresy w Gdańsku
4 września br. w Muzeum odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Ostatni korespondent. Oblężenie Warszawy”. Po projekcji, licznie zebrani widzowie mieli możliwość spotkania i rozmowy z gościem specjalnym Samem Bryanem, synem Juliena Bryana, autora archiwalnych zdjęć z oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 roku  oraz Eugeniuszem Starkym, reżyserem filmu. Film dokumentalny w reżyserii Eugeniusza Starky'ego za pomocą archiwalnych zdjęć autorstwa Juliena Bryana przedstawia pierwsze dni walki w oblężonej Warszawie.
2019-09-05 | Kino Muzeum

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
1 września 2019 r. w budynku Elektrowni na Westerplatte, tuż po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz otwarcie ekspozycji okolicznościowej w budynku Elektrowni.
Aktualności
Z przyjemnością informujemy, że 30 lipca 2019 r. pani Danuta Sikora, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni, oficjalnie przekazała Dyrektorowi Karolowi Nawrockiemu klucze do historycznego budynku Elektrowni na Westerplatte.
Aktualności
Uroczystym rejsem rozpoczęliśmy funkcjonowanie „Muzeum na wodzie” będącego przedsięwzięciem, którego celem jest stworzenie kompleksowej i spójnej opowieści o II wojnie światowej, uwzględniającej teren pola bitwy na Westerplatte. 
Aktualności

Nasze Filmy

WSZYSTKIE
W trakcie wydarzenia zaprezentowano wojenne wiersze, piosenki specjalnie skomponowane na tę okazję oraz nowe aranżacje współczesnych piosenek. 1 września 2019 w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej na scenie Muzeum wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki - Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Janusz Radek, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra.
1 września 2019 r. w budynku Elektrowni na Westerplatte, tuż po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz otwarcie ekspozycji okolicznościowej w budynku Elektrowni.
„1939. Pamięć i przesłanie” to miniatura filmowa przygotowana przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Swoje przejmujące historie związane z czasem trwania tego straszliwego konfliktu opowiadają świadkowie historii. Przedstawiciele powojennego pokolenia reprezentowani są przez osoby, dla których pamięć wojny niesie obowiązek przyjęcia właściwej postawy w życiu codzienny. Spoiwem dla narracji jest wypowiedź prezydenta RP Andrzeja Dudy.