Przejdź do treści

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Strefa Nowych Technologii - 7 zł
Bilet łączony - 25zł/18zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 20:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 19:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
2020-07-07
W nocy z 6 na 7 lipca 1944 r. rozpoczęły się działania zbrojne oddziałów Armii Krajowej (AK) mające na celu opanowanie Wilna. Miały uprzedzić szturm Armii Czerwonej, która od 7 lipca również rozpoczęła atak na miasto. Akcja AK przeszła do historii jako operacja „Ostra Brama”.
2020-07-06
Zachęcamy do obejrzenia zapisu filmowego wydarzenia z cyklu „Spotkania z historią”. Jego bohaterem był dr Krzysztof Rak, historyk, dyrektor zarządzający w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i przede wszystkim autor książki "Polska – niespełniony sojusznik Hitlera". W dyskusji dotyczącej tej publikacji udział wzięli dyrektor Wojskowego Biura Historycznego dr hab. Sławomir Cenckiewicz, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz oczywiście Krzysztof Rak. Zapraszamy!
2020-07-03
4 lipca corocznie wspominamy ofiary katastrofy gibraltarskiej, w tym gen. Władysława Sikorskiego, naczelnego wodza i premiera rządu Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie.
2020-07-02
Zachęcamy do lektury artykułu „Wojenne cezury” autorstwa dr. Karola Nawrockiego w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pisze o trzech początkowych datach rozpoczęcia najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości funkcjonujących w międzynarodowej świadomości, próbach podważania ich przez Rosję, a także o konieczności i zasadności utworzenia miejsca pamięci na Westerplatte – symbolu bohaterskiej walki Polaków w obronie wartości.
2020-07-01
Testament Polski Walczącej to końcowy fragment odezwy Rady Jedności Narodowej do Narodu Polskiego i Narodów Zjednoczonych wydany 1 lipca 1945 r. w Krakowie lub Zakopanem.
2020-06-30
Postać generała Stefana Roweckiego nieodłącznie wiąże się z walką niepodległościową Polskiego Państwa Podziemnego. Los związał go ze Służbą Zwycięstwu Polski (SZP), Związkiem Walki Zbrojnej (ZWZ) i Armią Krajową (AK).

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
W ostatniej części prezentujemy informacje odnośnie lokalizacji poszczególnych etapów badań archeologicznych wykonywanych w trakcie lat 2016 – 2019 przez archeologów z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Poszczególne etapy zostały opisane oraz oznaczone zasięgiem prowadzonych prac poprzez naniesienie ich na współczesne zdjęcie lotnicze półwyspu.
Aktualności
W kolejnej odsłonie cyklu prezentującego projekt „Muzeum na Wodzie” zaprezentujemy cztery artefakty pozyskane podczas prac archeologicznych prowadzonych przez pracowników Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wśród przedstawionych dziś zabytków wyróżniliśmy:  - orła czapkowego wz. 19 – widoczny na pozostałościach materiału po czapce garnizonowej; - naramiennik komandora podporucznika; - odłamki pocisków z okrętu Schleswig Holstein; - rama szklanej osłony reflektora okrętowego;
Aktualności
W drugiej odsłonie cyklu prezentującego projekt „Muzeum na Wodzie” mamy przyjemność przedstawić wybór czterech interesujących zabytków związanych z morskim charakterem służby polskich żołnierzy na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte.
Aktualności

Nasze Filmy

WSZYSTKIE