Wizyta przedstawicieli Archiwum Prezydenta Republiki Kazachstanu

Przedstawiciele Archiwum Prezydenta Republiki Kazachstanu odbyli staż naukowy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wizyta reprezentantów Archiwum Prezydenta Republiki Kazachstanu, najważniejszej placówki tego typu w Kazachstanie, została zrealizowana w ramach zawartej w zeszłym roku umowy o współpracy dwóch placówek. W skład delegacji weszli: zastępca dyrektora, profesor K. Alimgazinov, doradca dyrektora M. Zhylgeldinov oraz naczelny dyrektor archiwów południowego Kazachstanu S. Madiyeva.

W trakcie stażu, który miał miejsce w dniach 19-23 lutego 2018, przedstawiciele Archiwum Prezydenta Republiki Kazachstanu, uzyskali wiedzę o specyfice pracy archiwów i muzeów w Polsce, a także wysłuchali cyklu wykładów o historii Polaków w Kazachstanie i Kazachstańczyków w Polsce.

Ponadto omówione zostały dalsze plany współpracy pomiędzy obiema placówkami, miedzy innymi w ramach realizacji wspólnych wystaw czasowych czy publikacji naukowych.