ROK 2018 HOŁDEM DLA IRENY SENDLEROWEJ

W związku z trwającym Rokiem Ireny Sendlerowej, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wznawia projekcje historycznych filmów dokumentalnych poświęconych działalności i dokonaniom Ireny Sendlerowej i jej współpracowników na tle sytuacji Polski pod okupacją niemiecką.

Spotkania kierowane są do uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów klas II-III gimnazjum. Prezentowane będą filmy: „Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Andrzeja Wolfa oraz „Elżbieta Ficowska. Zaczarowana łyżeczka szczęścia” w reżyserii Marii Nockowskiej. Obrazy filmowe zostaną uzupełnione prelekcją i prezentacją w wykonaniu prowadzącego spotkania edukatora, który będzie moderował dyskusję pośród zgromadzonej młodzieży.

Zaplanowanie spotkań we wtorki [dzień bezpłatnego wstępu] pozwoli części uczestniczących w projekcie grup na zapoznanie się także z ekspozycją stałą MIIWS. Mamy nadzieję, iż jako całościowy program będzie to atrakcyjna propozycja zwłaszcza dla grup przyjezdnych.

Kolejna edycja projektu została przewidziana w następujących terminach: 23 i 30 października oraz 13 i 27 listopada.

Ze względu na ograniczoną pojemność sali kinowej decyduje kolejność zgłoszeń na adres: edukacja@muzeum1939.pl.

Koszt biletu: 5 zł/uczeń, opiekunowie bezpłatnie.

Zachęcamy także do skorzystania z możliwości przeprowadzenia warsztatów muzealnych „Irena Sendlerowa i sieć pomocy” [10 zł/uczeń, opiekunowie bezpłatnie].