Defilada Zwycięstwa oraz Koncert Panien Wyklętych w ramach Wiosny Patriotów

Defilada Zwycięstwa oraz Koncert projektu Panny Wyklęte organizowany jest w ramach programu Wiosna Patriotów. Zapraszamy 11 maja 2019 (sobota) na plac przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku już od godziny 14.30.

Koncert poprzedzi złożenie meldunków oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Poniżej program wydarzeń, które odbędą się na placu przed Muzeum:

14:30 Złożenie Meldunków

Uroczyste meldunki oddziałów składane gen. Władysławowi Andersowi – inscenizacja na placu przed Muzeum II Wojny Światowej, w wykonaniu formacji rekonstrukcyjnych.

15:00 Hymn Państwowy

Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego kończące część oficjalną. Rozpoczynamy park maszyn, strefę żywej lekcji historii.

15:30 Koncert „Panny Wyklęte”

Projekt PANNY WYKLĘTE to projekt, który powstał w 2013 roku ku pamięci Roku Żołnierzy Wyklętych. Jest kontynuacją projektu Morowe Panny. Ojcem artystycznym projektu jest Darek Malejonek i zespół Maleo Reggae Rockers, a wydawcą Fundacja Niepodległości. W projekcie udzieliły się znakomite osobistości muzyczne sceny polskiej, które stworzyły przepiękne teksty i melodie; Ania Brachaczek, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Anna Przybysz, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz.

Na scenie przed Muzeum wystąpią:

Halina Mlynkova, Olga Szomańska, Kasia Moś, Marika, Kasia Malejonek, Ifi Ude, Mona, Lilu, Zespół Dziewczyny (Ola Nowak i Ania Szafraniec) oraz Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockerss

Program Wiosna Patriotów to szereg wydarzeń upamiętniających 80-lecie Wybuchu II Wojny Światowej, 20-lecie Beatyfikacji Męczenników Gdańskich, oraz 20-lecie przyjazdu do Sopotu Jana Pawła II. W ramach Wiosny odbędą się koncerty, wystawy, projekcje filmów, konkursy, wykłady, konferencje oraz Defilada Zwycięstwa. Wydarzenia będą odbywały się na terenie Trójmiasta, głównie w Gdańsku, od 5 kwietnia do 12 czerwca. Celem tego wydarzenia jest w sposób ciekawy, lekki i nowy, pobudzić do refleksji nad patriotyzmem dzisiaj i jutro. Program ma funkcjonować w trzech sferach: edukacyjnej, religijnej i kulturalnej.

Miejsce: plac przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Czas: 11 maja 2019 r., od godz. 14:30