Przejdź do treści

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Strefa Nowych Technologii - 7 zł
Bilet łączony - 25zł/18zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
2020-09-18
Korpus Ochrony Pogranicza to powstała w 1924 r. wojskowa formacja, której celem była ochrona wschodnich granic II Rzeczpospolitej przed dywersyjną działalnością Sowietów. We wrześniu 1939 r. żołnierze tych jednostek jako pierwsi stawili czoła najeźdźcy i dzielnie bijąc się z Sowietami, bronili Polskich granic. #PoznajWystawęCzasową „Walka i Cierpienie…” w Muzeum II Światowej w Gdańsku, gdzie prezentujemy czapkę kaprala Korpusu Ochrony Pogranicza.
2020-09-18
W ramach uroczystości upamiętniających 81. rocznicę zbrojnego ataku ZSRS na Polskę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się koncert zespołu Luxtorpeda.
2020-09-17
17 września 1939 r. nad ranem Armia Czerwona przekroczyła granice II Rzeczpospolitej. Zbrojny atak Sowietów na Polskę był wypełnieniem zobowiązań sierpniowego tajnego porozumienia między Hitlerem a Stalinem. Zamierzeniem obu dyktatorów było zajęcie i podział Rzeczpospolitej oraz faktyczne wymazanie Polski z mapy Europy. Odwiedź Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i #PoznajWystawęGłówną, gdzie prezentowana jest tablica graniczna z godłem II RP – niemy świadek sowieckiej agresji na Polskę.
2020-09-16
W ramach kolejnego SPOTKANIA Z HISTORIĄ zapraszamy na promocję książki W cieniu obozu Stutthof: martyrologia więźniów w gdańskim obozie Neufahrwasser (1939–1940) i Aussenstelle Westerplatte (1939–1941). Wybór relacji i wspomnień, wstęp i oprac. Wojciech Turek. Wydarzenie zostanie zorganizowane w czwartek, 24 września o godzinie 17:30, w Kinie Muzeum na poziomie -3. Spotkanie będzie transmitowane na profilu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Facebooku.
2020-09-15
15 września 1939 r. w neutralnym estońskim porcie w Tallinie internowany został ORP „Orzeł”. Wydawało się, że to koniec szlaku bojowego tej jednostki. Odwaga i determinacja załogi pozwoliła wymknąć się łodzi podwodnej i kontynuować działania na Bałtyku, a następnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. Odwiedź Muzeum II Wojny Światowej, #PoznajWystawęCzasową „Walka i Cierpienie…” i dowiedz się więcej o działaniach polskich okrętów i marynarzy na zachodzie Europy w II wojnie światowej.
2020-09-14
W dniu dzisiejszym – tj. 14 września 2020 r. na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na zlecenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przez Kompanię Saperów 1 Batalionu Inżynieryjnego z 2 Pułku Saperów z Kazunia Nowego ujawniono 500 kg najpewniej sowiecką bombę lotniczą z okresu II wojny światowej.

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja naukowa „POLEGLI NA WESTERPLATTE. Groby i szczątki westerplatczyków w świetle badań archeologicznych, genetycznych i historycznych oraz w kontekście procedur prawnych”. Wydarzenie transmitowane było w naszych mediach społecznościowych – zachęcamy do zapoznania się z zapisem wideo.
Aktualności
1 września 2020 roku, w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, na półwyspie Westerplatte odbyły się uroczystości mające na celu uhonorowanie pamięci ofiar tego najtragiczniejszego w dziejach ludzkości konfliktu.   Obchody rocznicy rozpoczęły się na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte. Tam prezydent RP Andrzej Duda wraz z dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karolem Nawrockim oraz dr Jarosławem Szarkiem, Prezesem Instytutu Pamięci Narodowej złożyli wieńce na grobach Obrońców Westerplatte. 
Aktualności
Jesienią 2019 r. zespół archeologów z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odnalazł szczątki 9 Obrońców Westerplatte. Po ponad 80 latach, dzięki współpracy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, udało się ustalić tożsamość pięciu poległych.
Aktualności

Nasze Filmy

WSZYSTKIE