Przejdź do treści

Program wydarzeń obchodów
80. rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowanych przez Muzeum

Kalendarium ogólnopolskich
obchodów 80. rocznicy
wybuchu II wojny światowej

Zgłoś wydarzenie do kalendarza i pobierz wniosek o uzyskanie Logo 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

AKTUALNOŚCI

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ


POBIERZ BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ. Widowisko POLAND: FIRST TO FIGHT tuż przed 80. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej na trwale zapisze się w pamięci widzów. Skłoni do zadumy i refleksji nad niestrudzonym dążeniem Polaków do ukochanej i długo wyczekiwanej wolności bez względu na cenę.
1 września 2019 o godzinie 20.00 na scenie Muzeum wystąpią Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Gościem specjalnym wydarzenia będzie szwedzki zespół Sabaton. 
Specjalnym rejsem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zainauguruje projekt Muzeum na wodzie. Wypłynięcie w pierwszy rejs na Westerplatte odbędzie się 13 lipca 2019 r. i poprzedzone będzie uroczystością z udziałem zaproszonych gości. Już 14 lipca 2019 r. rozpocznie się regularne kursowanie statku na trasie Gdańsk – Westerplatte. Serdecznie zapraszamy Państwa na rejsy w ramach projektu Muzeum na wodzie.
Zapraszamy Państwa do udziału w szeregu wydarzeń upamiętniających 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowy program wydarzeń organizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Prezydent RP Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości wydarzenia organizowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach obchodów 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej w roku 2019. W liście skierowanym do dr. Karola Nawrockiego, Pełnomocnika do spraw organizacji obchodów 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej, czytamy:
Z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej przebywający w Chinach Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki dokonał w Muzeum Wojny i Oporu Chińskiego Narodu przeciwko Japońskiej Agresji w Pekinie uroczystego otwarcia przygotowanej przez MIIWS wystawy czasowej „Polacy ratujący Żydów podczas okupacji niemieckiej”.