Spacery edukacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą spacerów edukacyjnych dotyczących historii II wojny światowej. Kliknij w interesującą propozycję i dowiedz się więcej.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

W dniach 27 września i 1 października br. zapraszamy na spacer, którego uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, związanymi z Polskim Państwem Podziemnym.

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE.

Spacery edukacyjne - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku

W dniu 5 października br. zapraszamy na spacer, podczas którego opowiemy o bohaterskim oporze we wrześniu 1939 r. jednej z istotnych polskich placówek na terenie Wolnego Miasta Gdańska.

Spacery edukacyjne - Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych, obchodzonego 19 października, zapraszamy dzień wcześniej tj. 18 października na spacery muzealne po wybranych częściach wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Spacery edukacyjne - Duchowni Niezłomni

Święta czasu wojny

W dniach 15 i 17 grudnia br. zapraszamy na spacer, na którym opowiemy o życiu codziennym Polaków podczas obu okupacji i podejmowanych przez naszych rodaków próbach godnego spędzania świąt Bożego Narodzenia.

Spacery edukacyjne - Święta Czasu Wojny