Zajęcia dla dzieci i młodzieży | Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Zajęcia dla dzieci i spacery muzealne | Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

We wtorek 1 sierpnia 2023 r. zapraszamy do uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, będącego największą bitwą stoczoną podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało propozycje edukacyjne dedykowane różnym grupom odbiorców. Zapraszamy do udziału!

 

Dla młodszych gości w godz. 10:00-18:00 przygotowaliśmy prezentację edukacyjną ulokowaną w namiocie na placu przed Muzeum. Edukatorzy w strojach z okresu II wojny światowej omówią ekspozycję przedstawiającą powstańczy sztab polowy. Zaprezentowane zostaną także repliki broni używanej przez powstańców wraz opowieścią o sposobach jej pozyskania. 


Nieco starszych (od 15. roku życia - wraz z opiekunami) zapraszamy do udziału w bezpłatnym spacerze muzealnym. Jego uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej opisującymi Powstanie Warszawskie. Podczas spotkania edukator muzealny przedstawi także wyjątkowe eksponaty, które na co dzień nie są udostępniane zwiedzającym. Każdy spacer potrwa ok. 75-90 min.

 

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE!