Bezpłatne zajęcia edukacyjne - film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego

W dniu 27 września 1939 r. utworzono konspiracyjną Służbę Zwycięstwu Polski. Organizacja o polityczno-wojskowym charakterze stworzyła podwaliny Polskiego Państwa Podziemnego. W nawiązaniu do tego wydarzenia zapraszamy na bezpłatne zajęcia edukacyjne, podczas których zaprezentujemy film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Po projekcji uczniowie zapoznają się z sekcjami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które poświęcono polskiemu oporowi cywilnemu i zbrojnemu, postawom polskiego społeczeństwa, w szczególności młodych ludzi – uczestników Szarych Szeregów, Organizacji Małego Sabotażu „Wawer”, a następnie ZWZ/AK.

Propozycję zajęć kierujemy do zorganizowanych grup uczniów powyżej 13. roku życia pod opieką wychowawców. Spotkania odbędą się 26 i 27 września br. o godz. 9:30. Każde wydarzenie potrwa ok. 3,5 godziny [prelekcja edukatora: ok. 15 min., film: 115 min., przerwa: ok. 10 min., oprowadzanie wystawie stałej: 60 min].

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zapraszamy do uczestnictwa.