Święta czasu wojny

W dniach 15 i 17 grudnia br. zapraszamy na spacer, na którym opowiemy o życiu codziennym Polaków podczas obu okupacji i podejmowanych przez naszych rodaków próbach godnego spędzania świąt Bożego Narodzenia.

Podczas zwiedzania wybranych fragmentów wystawy głównej i wystawy dla dzieci Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zapoznamy naszych gości z relacjami opisującymi te specyficzne wojenne święta, które część Polaków obchodziła w więzieniach, obozach koncentracyjnych lub na obczyźnie. Przedstawimy także przykłady świątecznych potraw czasu niedoboru i racjonowania przez okupanta żywności. Mimo tak smutnych okoliczności w wielu wspomnieniach okres ten jest jednoznacznie opisywany jako czas nadziei.

Każde spotkanie potrwa ok. 60-70 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wypełnić odpowiedni formularz, dostępny poniżej.

W dniu 15 grudnia br. zapraszamy do udziału zorganizowane grupy młodzieży szkolnej powyżej 12. roku życia.

INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA BARDZO DUŻE ZAINTERESOWANIE ZAPISY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE.

W dniu 17 grudnia br. zapraszamy osoby powyżej 12. roku życia (osoby niepełnoletnie z opiekunem) o godz.: 12:00 i 14:00.

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

Udział w spacerze muzealnym jest bezpłatny.