Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

W dniach 27 września i 1 października br. zapraszamy na spacer, którego uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, związanymi z Polskim Państwem Podziemnym.

Podkreślony zostanie fakt, iż niemiecko-sowiecka agresja nie złamała ducha Polaków. Albowiem już jesienią 1939 r. zaczęły powstawać pierwsze organizacje konspiracyjne, a polski rząd na uchodźstwie podjął starania, aby przekształcić je w cywilne i wojskowe struktury podziemnego państwa.

Każde spotkanie potrwa ok. 60-70 min. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wypełnić odpowiedni formularz, dostępny poniżej.

We wtorek 27 września br. w godz. 10.00, 11.30, 13.00 zapraszamy zorganizowane grupy młodzieży szkolnej powyżej 15. roku życia wraz z opiekunami.

Propozycję zwiedzania w sobotę 1 października br. kierujemy do osób powyżej 15. roku życia (osoby niepełnoletnie z opiekunem). Spacery rozpoczną się o godz.: 12:00 i 14:00.

Spacery edukacyjne - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego