Ogólnopolska Zbiórka Eksponatów

"Przyjmiemy Twoją historię…"

By patrzeć z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o przeszłości.  Także tej trudnej, która w czasie największego konfliktu XX wieku dotknęła miliony rodzin w Polsce, Europie i na świecie. 80 lat od rozpoczęcia II wojny światowej pozostało niewielu świadków tamtych wydarzeń. Są jednak rodzinne pamiątki, które były świadectwem wojennych doświadczeń. Ostatnie dwa lata funkcjonowania Muzeum II Wojny Światowej to 6, 5 tys. nowych eksponatów i ponad 100 spotkań z Darczyńcami. Spotkań, dzięki którym mogliśmy poznać wiele wyjątkowych, indywidualnych historii i zachować dla przyszłych pokoleń doświadczenia kataklizmu, jakim była II wojna światowa.

Życzylibyśmy sobie, aby ponad 50 tys. eksponatów znajdujących się z zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, było ledwie imponującym początkiem naszej kolekcji. W jej skład wchodzą zakupy i dary lecz, to właśnie przedmioty przekazane przez Darczyńców najczęściej posiadają swoją indywidualną , cenną dla nas historię. W roku obchodów szczególnej rocznicy, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w dalszym budowaniu kolekcji muzealnej. W dniu 18 maja 2019 roku rozpoczynamy ogólnopolską zbiórkę eksponatów, które wzbogacą zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Przyjmiemy Twoją historię

O ZBIÓRCE

Regulamin

Aktualności

Statysytki

Pozyskane eksponaty

Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie ich do naszego muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu.

 

Czekamy na Państwa w siedzibie Muzeum przy placu Władysława Bartoszewskiego 1 w Gdańsku do 31 grudnia 2020:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.00
  • pod adresem mailowym zbiorka2019@muzeum1939.pl
  • pod numerem tel.: +48 58 323 75 43

 

Zbiórka potrwa do końca 2020 roku. Niektóre z darów będziemy na bieżąco udostępniali na naszej stornie internetowej. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej i wystawach czasowych organizowanych przez Muzeum. Staną się także kanwą publikacji albumowej, w którym poprzez pokazanie przedmiotów przekazanych przez naszych Darczyńców postaramy się najwierniej oddać ich rodzinne historie.

AKTUALNOŚCI

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI ZWIĄZANE Z OGÓLNOPOLSKĄ ZBIÓRKĄ EKSPONATÓW


Z przyjemnością informujemy, że ze względu na duże zainteresowanie Ogólnopolską Zbiórką Eksponatów Przyjmiemy Twoją Historię postanowiliśmy przedłużyć trwanie akcji do 31 grudnia 2021 roku. Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie posiadanych przez siebie pamiątek związanych z II wojną światową do naszego Muzeum. Wszystkie eksponaty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu.
18 grudnia br. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zorganizowano konferencję prasową, podczas której podsumowano Ogólnopolską Zbiórkę Eksponatów „Przyjmiemy Twoją historię”. O efektach akcji opowiedzieli dyrektor MIIWŚ dr Karol Nawrocki, a także kierownik Działu Zbiorów Wojciech Łukaszun.
W dniach 14 - 16 listopada br. pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odwiedzą Katowice w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Eksponatów. Jeśli zależy Wam, by rodzinne pamiątki nie odeszły w niepamięć a historie zostały przez nas opowiedziane, rozważcie przekazanie ich do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tym razem będziemy na Was czekać w Katowicach w dwóch czasowym punktach zbiórki: