Oryginalna, niebanalna forma i łatwo przyswajalna treść w postaci starannie dobranych danych statystycznych. To wszystko można powiedzieć o książce Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach, która powraca na rynek wydawniczy w nowej, poszerzonej odsłonie.
Wydanie, które właśnie trafiło do sprzedaży, to kolejna cenna publikacja przeznaczona dla wszystkich miłośników historii. Poszerzoną edycję uzupełniono o dwa interesujące dodatki tematyczne.
Nowy aneks pt. Formacje wojskowe II wojny światowej odkrywa wiele ciekawostek, takich jak podział struktury armii, z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów wojsk. Czytelnik może się dowiedzieć m.in., jak wyglądała organizacja 1. Polskiej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.
Jakie były główne rodzaje bomb używanych w latach 1939–1945? Jak działały bomby burzące i zapalające? Które kraje bombardowały swoich przeciwników? Jakie były najczęstsze cele tego typu ataków? To z kolei tylko wybrane pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w aneksie pt. Naloty bombowe II wojny światowej.
Nowe wydanie Arytmetyki wojny to jeszcze większa dawka wiedzy historycznej podanej w postaci prostego, sugestywnego języka faktów i liczb. A to wszystko w atrakcyjnej i nieszablonowej formie graficznej, wyróżniającej Arytmetykę wojny spośród innych opracowań popularnonaukowych.
Przypomnijmy, że w intensywną pracę nad pierwszym wydaniem było zaangażowanych 20 osób. W rezultacie powstała publikacja, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku wydawniczym. Jej główną część tworzy graficzna i tekstowa prezentacja 15 wybranych bitew, które rozegrały się na różnych frontach II wojny światowej. Więcej informacji o pierwszej edycji albumu jest dostępnych na stronie internetowej Muzeum.
Przypominamy też, że można nabyć anglojęzyczne wydanie Arytmetyki wojny. Jest ono dostępne w naszym sklepie online.
Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach, red. Natalia Gawryluk, Karol Szejko, wyd. 2, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Gdańsk 2024, ISBN 978-83-65957-61-0.