Konferencja "Niszczenie i ratowanie dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na tożsamość społeczną" jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej "Dziedzictwo utracone", która opowiada o losach polskiej spuścizny kulturowej w okresie II wojny światowej. Jej struktura została zbudowana w oparciu o te same słowa klucze,  które stanowiły fundament ekspozycji. Głównym celem jest zatem przybliżenie zjawisk "niszczenia" i "ratowania" dziedzictwa, jednakże w perspektywie współczesności i przyszłości. Drugim celem jest rozwinięcie wątków poruszanych na wystawie, które mówią o wpływie II wojny światowej na dziedzictwo kulturowe i tożsamość społeczeństwa polskiego - dzisiaj, "tu i teraz".

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą heritologią, w szczególności do muzealników i pracowników naukowych, którzy w swojej pracy badawczej zajmuję się tematyką ochrony dziedzictwa.

O Konferencji "Niszczenie i ratowanie dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na tożsamość społeczną" <<< Kliknij

O Wystawie: Wystawa czasowa „Dziedzictwo utracone” <<< Kliknij

aaa