Przejdź do treści

Cyfrowe projekty edukacyjne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

01/06/2021 - 13:36
Cyfrowe projekty edukacyjne Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka prezentuje cyfrowe projekty edukacyjne. Dzięki nim można w interesujący sposób dowiedzieć się więcej o poszczególnych zagadnieniach najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Nasze projekty dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR. Zachęcamy do doświadczania historii na wyciągnięcie ręki!


 

ZAPOZNAJ SIĘ Z CYFROWYMI PROJEKTAMI EDUKACYJNYMI

Zapraszamy do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej naszego Muzeum, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.

Kolejnym projektem jest „Podróż w czasie”. To interaktywna gra, dzięki której można dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie naszej wystawy dla dzieci, z wykorzystaniem silników gamingowych Unreal oraz Unity.

Z kolei dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Zachęcamy do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zaznajomienia się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc tym samym do historii jako obrońcy Westerplatte.

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, a także odwiedzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Sketchfabie, gdzie publikujemy między innymi interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje naszych wystaw czasowych, modele 3D eksponatów.