Wirtualna edukacja

Nasze propozycje edukacyjne dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR, dzięki czemu staramy się docierać do młodych ludzi z wartościowym, ale też atrakcyjnym przekazem historycznym, który trafi do ich wrażliwości i przede wszystkim zainteresuje opowieścią o II wojnie światowej.

LEKCJE HISTORII ONLINE

Zapraszamy do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej naszego Muzeum, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.

Interaktywna gra "Podróż w czasie"

Interaktywna gra, dzięki której można dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie naszej wystawy dla dzieci, z wykorzystaniem silników gamingowych Unreal oraz Unity.

Quiz "Westerplatte - pierwsza bitwa II Wojny Światowej"

Dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Zachęcamy do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zaznajomienia się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc tym samym do historii jako obrońcy Westerplatte.

MODELE 3D

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, a także odwiedzenia naszego profilu na Sketchfabie, gdzie publikujemy między innymi interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje naszych wystaw czasowych, modele 3D eksponatów.