24 LUTEGO 2022 | ROK OD AGRESJI

24 LUTEGO 2022 | ROK OBRONY UKRAINY

Mija rok obrony Ukrainy. Przez ten czas ze zgrozą dowiadywaliśmy się o kolejnych zbrodniach popełnianych tam przez wrogich żołnierzy okupanta.

Kijowskie Muzeum Historii Ukrainy w Drugiej Wojnie Światowej, dzięki dostępowi do wielu miejsc blisko frontu, jest w posiadaniu bogatego zbioru fotografii i innych pamiątek ilustrujących trudną rzeczywistość czasu wojny.

Jak wygląda ona w obiektywie Jurija Sawczuka, dyrektora kijowskiego muzeum i jednocześnie cenionego dokumentalisty, możecie przekonać się sami. Wybrane fotografie jego autorstwa pochodzą ze wschodniej Ukrainy, głównie z obwodów charkowskiego i donieckiego, ale są wśród nich także dokumenty z Mikołajowa i okolic Chersonia.

Zapraszamy również na wystawę plenerową "Kijów 2022. Raport z jednego dnia", która znajduje się na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.