Znamy zwycięzców konkursu kompozytorskiego na utwór wokalny do tekstów Mariana Hemara

Znamy zwycięzców konkursu kompozytorskiego na utwór wokalny do tekstów Mariana Hemara

Rozstrzygnięty został organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej konkurs kompozytorski na utwór wokalny do tekstów Mariana Hemara. W najbliższych miesiącach ukaże się płyta z muzyką do tekstów tego artysty, na której znajdą się zaaranżowane zwycięskie prace.

Na konkurs wpłynęły 52 zgłoszenia. Wśród nich jury wybrało trzy najlepsze prace:

  • „Modlitwa”, Piotr Pudełko
  • „Testament Chopina”, Dawid Ludkiewicz
  • „Rozmowa z żołnierzem”, Agnieszka Zimna.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział!


Przypomnijmy, że przedmiotem konkursu było napisanie melodii do wierszy Mariana Hemara: „Modlitwa”, „Rozmowa z żołnierzem” oraz „Testament Chopina”.

Konkurs adresowany był do studentów studiów magisterskich, absolwentów muzycznych uczelni wyższych oraz absolwentów kierunków muzycznych znajdujących się na uniwersytetach i innych uczelniach, którzy w dniu zgłoszenia pracy konkursowej nie przekroczyli 35 roku życia.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe, a najlepsze prace zostaną zaaranżowane i ukażą się na wyjątkowej płycie z muzyką do słów Mariana Hemara.


WIĘCEJ O ZWYCIĘZCACH KONKURSU

Piotr Pudełko – student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w specjalnościach: kompozycja oraz saksofon. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kompozytorów, m.in. zajął I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim z Okazji Światowych Dni Młodzieży (Kraków, 2015) oraz I miejsce na II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Andrzeja Koszewskiego (Poznań, 2019). Jego kompozycje są wykonywane przez prestiżowe zespoły, takie jak Chór Filharmonii Śląskiej, Orkiestra Muzyki Nowej oraz Chór Polskiego Radia. Ma w swoim dorobku publikacje w wydawnictwach Merakel oraz Wydawnictwie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej. Jest laureatem wielu programów stypendialnych m.in. Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS oraz Stypendium „Quod discis tibi discis” Prezydenta Miasta Tychy.

Dawid Ludkiewicz - ur. 5 października 1986 roku w Lidzbarku Warmińskim, pianista, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, klawiszowiec "Trawnika". Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, m.in. "Kajtuś Czarodziej" w reż. Jerzego Łazewskiego i "Album snów Czesława Miłosza" w reż. Szczepana Szczykno. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim w Monterey (California). Jako pianista otrzymał Złotego Liścia Retro podczas Ogólnopolskiego Festiwalu im. M. Fogga (2012). Brał udział w wielu trasach koncertowych na terenie całego kraju oraz za granicą (m.in. USA, Australia). Prowadzi bardzo aktywną działaność pedagogiczną w zakresie teorii muzyki i gry na fortepianie.

Agnieszka Zimna – absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku kompozycja, dyrygentura i teoria muzyki w specjalności dyrygentura chóralna. Jako dyrygent współpracuje z wieloma chórami, koncertując na terenie całego kraju. Autorka wykładów oraz artykułów prezentowanych m.in. na łamach „Śpiewaka Śląskiego”. Uczestniczyła w wielu kursach, sympozjach i seminariach.

#M2WSKulturalnie
Aktualności związane z działalnością kulturalną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.