Wykład DR LUDMIŁY RYBCZENKO „NARODOWE MUZEUM HISTORII UKRAINY PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ  – NA ROZDROŻU WOJNY I POKOJU”

Wykład DR LUDMIŁY RYBCZENKO „NARODOWE MUZEUM HISTORII UKRAINY W II WOJNIE ŚWIATOWEJ – NA ROZDROŻU WOJNY I POKOJU”

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na niezwykły wykład dr Ludmiły Rybczenko "Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej - na rozdrożu wojny i pokoju."

PRELEGENTKA – LUDMIŁA RYBCZENKO, dr historii, zastępca dyrektora ds. naukowych Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej w Kijowie, wieloletni pracownik muzealny, autorka licznych publikacji naukowych i edukacyjnych, uczestniczka wielu projektów międzynarodowych.

TEMATYKA WYKŁADU – wystąpienie przybliży słuchaczom działalność Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej oraz system muzealniczy funkcjonujący na Ukrainie.

W ramach prelekcji słuchacze będą mogli zapoznać się z informacjami o zbiorach Muzeum oraz jego działalności na Ukrainie i za granicą.

Pani doktor opowie również, jak Muzeum przez ostatnie lata opowiadało światu o wojnie z 2014 r., oraz o tym, jak funkcjonuje od 24 lutego 2022 r. – dnia agresji Rosji.

KIEDY: 31 marca 2022 r.

czwartek, godz. 14:00