Wizyta rodzin Westerplatczyków na budowie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Fot. Roman Jocher

Wizyta rodzin Westerplatczyków na budowie Muzeum

Po raz kolejny gościliśmy rodziny obrońców Westerplatte podczas ich dorocznej wizyty w Gdańsku. Po raz pierwszy Muzeum uczestniczyło w przygotowaniu ich wizyty 5 lat temu, byli również gośćmi w 2012 r. podczas wmurowania kamienia węgielnego pod siedzibę Muzeum. W tym roku przyjęchały rodziny 16 żołnierzy walczących na Westerplatte, z którymi wspólnie przedstawiciele Muzeum uczestniczyli w obchodach rocznicy wybuchu wojny i złożyli hołd poległym obrońcom oraz majorowi H. Sucharskiemu. 2 września odwiedzili budowę Muzeum, gdzie spotkali się z Dyrekcją Muzeum oraz mieli okazję zobaczyć przyszłe sale wystawy stałej.