Wizyta delegacji Ambasady Japonii w Polsce w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, fot. M2WŚ

Wizyta Ambasadora Japonii w Polsce w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W dniu dzisiejszym gośćmi Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku byli przedstawiciele Ambasady Japonii w Polsce: ambasador Miyajima Akio oraz drugi sekretarz Ambasady Ishihara Hiroaki. Podczas wizyty delegacja została oprowadzona po wystawie głównej przez dyrekcję Muzeum oraz zastępcę kierownika Działu Naukowo-Edukacyjnego. Następnie honorowi goście wzięli udział w projekcji zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości filmu Kartka z powstania, który jest jednym z projektów strefy nowych technologii. Wizyta delegacji zakończyła się spotkaniem, podczas którego zaprezentowano założenia inwestycji Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Dzisiejsza wizyta była już drugim spotkaniem dyrektora Karola Nawrockiego z ambasadorem Miyajima Akio. Podczas spotkania poruszono kwestię rozwoju podjętej już współpracy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z japońskimi muzeami: Chiune Sugihara Memorial Hall, Port of Humanity Tsuruga Museum, Nagasaki Atomic Bomb Museum oraz Hiroshima Peace Memorial Museum.