Przejdź do treści

Widowisko muzyczne Wolność we krwi w Gdańsku

08/08/2018 - 12:25
Plakat "Wolność we krwi"

Widowisko Wolność we krwi to nasze spojrzenie na losy typowej polskiej rodziny, która przez pokolenia, mimo czasem wyraźnych pokus rezygnacji, pozostała wierna pragnieniu Wolności. Poznamy rodzinę Poleskich. Ich losy od 11 listopada 1918 r. do dzisiaj.

Historię swoją – rodzinną małą i wielką jednocześnie – opowiada Wiktoria Poleska. Ma do tego szczególne prawo, bo urodziła się właśnie tego wyjątkowego dnia – 11 listopada. W widowisku, jak w magicznym lustrze, widzimy twarze naszych przodków: bliskich, także nasze.

Opowieść jest wzbogacona muzycznie motywami współczesnych utworów. To jeszcze jeden przykład na to, że historia nie jest przeszłością, a dzieje się na naszych oczach także dziś.

Premiera widowiska: 15 sierpnia 2018 r., godz. 20:30, plac Piłsudskiego w Warszawie.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na telebimach w 16 miastach Polski, w których oddziały okręgowe NBP zorganizują lokalne pikniki rodzinne. 


Bądźmy razem 15 sierpnia od godziny 18:00 w Muzeum II Wojny Światowej, Plac Wł. Bartoszewskiego 1 w Gdańsku!

PROGRAM PIKNIKU :

od 18:00
konkursy, zabawy i animacje dla dzieci
pokazy sprzętu wojskowego oraz grup rekonstrukcyjnych
stoisko NBP (zamiana monet okolicznościowych, materiały edukacyjne, wystawa monet o tematyce niepodległościowej)
stoisko Muzeum II Wojny Światowej
chór i orkiestra wojskowa
kuchnia polowa (wojskowa grochówka)

20:30
transmisja widowiska Wolność we krwi


Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918‑2018 nad widowiskiem Wolność we krwi.

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918‑2018 nad widowiskiem Wolność we krwi.