Muzeum II Wojny Światowej

Warsztaty dla dyrektorów muzeów europejskich

W dniach 24-25 stycznia 2011 r. odbyły się w Gdańsku warsztaty dla dyrektorów muzeów.W spotkaniu zorganizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej wzięli udział przedstawiciele czołówki europejskich muzeów zajmujących się tematyką II wojny światowej, m.in. Imperial War Museum w Londynie, Deutsches Historisches Museum w Berlinie, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Kijowie, Musee de l' Armee w Paryżu, czy Muzeum Sił Zbrojnych i Wojskowości w Brukseli. Wśród uczestników warsztatów nie zabrakło również muzealników z Polski z takich palcówek jak Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Stuthoff w Sztutowie.

Warsztaty miały na celu pogłębienie współpracy oraz wymianę doświadczeń między poszczególnymi instytucjami m.in. w zakresie metodologii oraz koncepcji tworzenia wystaw. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania koncepcji Muzeum II Wojny Światowej oraz kształtu wystawy głównej.