Uroczystość wręczenia Nagrody im. ppłk. Jana Kowalewskiego

NagrodaCelem ustanowienia Nagrody jest przypomnienie wybitnej postaci ppłk. Jana Kowalewskiego – matematyka, kryptologa i lingwisty – oraz uhonorowanie osób, które wykorzystując potęgę własnego umysłu, zdobytą wiedzę i umiejętności, działają dla dobra wspólnego w myśl hasła „Rozum przed siłą”.

Projekt jest efektem współpracy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Politechniki Gdańskiej. Laureatami każdej edycji będą cztery osoby: dwóch Polaków oraz dwóch obcokrajowców, w podziale na dwie kategorie wiekowe.

Nagroda ma charakter finansowy. Laureatowi wręczana jest również statuetka odlana w brązie autorstwa prof. Stanisława Radwańskiego. Wyróżnienie zostało zaplanowane jako cykliczne i ma być przyznawane co roku.

Uroczystość wręczenia Nagrody rozpocznie się o godz. 18:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego, MIIWS. Wstęp wolny.

Relacja z posiedzenia Kapituły Konkursowej Nagrody im. ppłk. Jana Kowalewskiego

Data wydarzenia