Uczestnicy obchodów 30. rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego zwiedzają Muzeum. Fot. Roman Jocher

Uczestnicy obchodów 30. rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej

Z okazji obchodów 30. rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego organizowanych w Gdańsku w dn. 16-17 października, w niedzielę jego przedstawiciele zwiedzili m. in. Muzeum II Wojny Światowej.

Wśród ok. 40 osób, które odwiedziło budowę Muzeum, byli m.in. prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński, wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Stanisław Biernat, pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gesdorf, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, a w latach 2006–2008 prezes Trybunału prof. Jerzy Stępień. Podczas spotkania dyrektor Muzeum, prof. Paweł Machcewicz, opowiedział o misji i celach instytucji oraz o etapach powstawania budynku.

Goście zwiedzili budowę, w tym sale wystawy dla dzieci „Podróż w czasie”, wybrane sale wystawy stałej, w tym przestrzeń z przedwojenną warszawską uliczką, salę z symbolicznym, zrujnowanym po wojnie miastem, gdzie znajduje się czołg T-34. Udali się również na plac oraz na wieżę, skąd z najwyższych pięter rozpościera się widok na panoramę Gdańska. Po zwiedzaniu Muzeum udali się do Europejskiego Centrum Solidarności.