Turniej Debat Oksfordzkich „Porozmawiajmy o II Wojnie Światowej” - II EDYCJA |

Turniej Debat Oksfordzkich „Porozmawiajmy o II Wojnie Światowej” - II EDYCJA | FAZY GRUPOWE

Turniej Debat Oksfordzkich - „Porozmawiajmy o II Wojnie Światowej” - II EDYCJA

Głos młodych ludzi coraz bardziej liczy się w świecie. To oni zadecydują o naszej przyszłości. My jesteśmy ciekawi ich spojrzenia, szanujemy ich zdanie i pragniemy podejmować wspólne działania. Zapraszamy do udziału, w autorskiej inicjatywie Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej - drugiej edycji ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich „Porozmawiajmy o II wojnie światowej”.

Turniej po raz kolejny stanie się okazją do zwiększenia poziomu wiedzy z zakresu historii XX wieku oraz rozwinięcia umiejętności krasomówczych. Wydarzenie jest organizowane we współpracy ze środowiskiem debatanckim Fundacji Projekty Edukacyjne. Turniej przeznaczony jest dla drużyn debatanckich, złożonych z uczniów szkół średnich.

Harmonogram:

- Zgłoszenia – do 6 listopada (decyduje kolejność zgłoszeń, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia rekrutacji po zgłoszeniu 8 drużyn) !REKRUTACJA ZAKOŃCZONA !
- Faza grupowa – zdalnie na platformie Zoom – 16 listopada
- Faza finałowa z uroczystością wręczenia nagród – 1 grudnia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

16 listopada poznaliśmy uczestników dwóch debat finałowych, które odbędą się 1 grudnia w Gdańsku!

Kolejność drużyn alfabetyczna na podstawie nazw miast i patronów szkół:

👉  XII LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Poznaniu,
👉  I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
👉  VII LO im. Adama Asnyka w Łodzi,
👉  II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie.

Gratulujemy!

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem na widowni finału Turnieju Debat Oksfordzkich ,,Porozmawiajmy o II wojnie światowej" (1 grudnia o godz. 12:00), prosimy o kontakt pod adresem: mrm@muzeum1939.pl

Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie:
ZOBACZ REGULAMIN

Do fazy grupowej zgłosiły się drużyny z poniższych szkół:

• III LO im. Jana Kantego w Poznaniu

• VII LO im. Adama Asnyka w Łodzi

• II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie

• VI LO im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie

• LO im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

• XII LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Poznaniu

• I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

• I LO im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Uczestnicy zmierzą się z następującymi tezami:

•  Bitwa o Atlantyk była decydującym czynnikiem determinującym wynik II wojny światowej,

•  Główną przyczyną wybuchu II wojny światowej było przyjęcie traktatu wersalskiego z 1919 r. w jego końcowym brzmieniu,

•  Nazizm i komunizm wykazują więcej istotnych podobieństw niż różnic.