Spotkania z Historią: Promocja książki „Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach”

Spotkania z Historią: Promocja książki „Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach”

Już w najbliższy poniedziałek (19 czerwca) odbędzie się promocja i premiera publikacji pt. Arytmetyka wojny. Bitwy II wojny światowej w 15 infografikach. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wybitny historyk i autor bestselerowych książek – prof. Richard Overy, który wygłosi wykład pt. Niewygodny gość? Alianci zachodni i Polska w II wojnie światowej.

 

Premiera Arytmetyki wojny będzie ważną i interesującą odsłoną „Spotkań z historią” – cyklu promującego nowe publikacje MIIWŚ i przybliżającego różnorodne aspekty II wojny światowej. W tematykę pozycji Polski podczas tego konfliktu zbrojnego wprowadzi słuchaczy prof. Richard Overy, recenzent albumu, który wygłosi wykład pt. Niewygodny gość? Alianci zachodni i Polska w II wojnie światowej. Wystąpienie będzie tłumaczone na język polski.
 

 

Premiera odbędzie się 19 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17:00 w sali kinowej MIIWŚ (poziom –3). Wstęp wolny po zgłoszeniu telefonicznym (58 760 31 72) lub po pobraniu bezpłatnej wejściówki:

Podczas spotkania głos zabiorą również współautorzy, pomysłodawcy i redaktorzy książki – Natalia Gawryluk i Karol Szejko – którzy opowiedzą o kulisach pracy nad publikacją i przedstawią multimedialną prezentację.
 

 

Arytmetyka wojny to książka, którą zdecydowanie warto poznać, by odkryć nowe, nieoczywiste fakty ukazujące najtragiczniejszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Publikacja opisuje przebieg bitew II wojny światowej poprzez dziesiątki starannie opracowanych infografik, oryginalnych map i rysunków, a także setki archiwalnych fotografii. Tak opowiedzianej historii jeszcze nie było!