Muzeum II Wojny Światowej

Pokaz filmów poświęconych życiu Jana Karskiego. Projekt: „Jan Karski – niedokończona misja”

W dniu 13 lipca 2010 r. w warszawskim Kinie „Kultura” odbył się pokaz filmów poświęconych życiu Jana Karskiego. Został on zorganizowany, by uczcić 10. rocznicę śmierci Karskiego. Podczas pokazu zostało wyświetlonych osiem filmów (z Polski i z zagranicy), obrazujących życie Jana Karskiego. Uroczystość została poprzedzona panelem dyskusyjnym na temat bohatera wieczoru, który poprowadził z – ca Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej p. Jarosław Kurski.

Prelekcję na temat życia i misji Jana Karskiego wygłosiła p. Ewa Wierzyńska, kierownik projektu Jan Karski – Niedokończona Misja. Pokaz w Kinie Kultura został zorganizowany przez Stowarzyszenie Żydowskiego Instytutu Historycznego. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku objęło patronat nad tym wydarzeniem. W uroczystościach wieczoru brał udział dyrektor Muzeum II Wojny Światowej prof. Paweł Machcewicz oraz pracownicy Muzeum.