Muzeum II Wojny Światowej

Podpisanie umowy o współpracy między Muzeum II Wojny Światowej a Muzeum Słowackiego Powstania Narodowego

25 lipca 2011 r. podpisana została umowa między Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a Muzeum Słowackiego Powstania Narodowego w Bańskiej Bystrzycy dotycząca współdziałania przy realizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym i wystawienniczym.

Umowa reguluje zasady współpracy m.in. w zakresie badań naukowych i archiwalnych, realizowania działań kulturalno-edukacyjnych, a także w dziedzinie muzealnictwa i wymiany eksponatów.

Zawarte porozumienie otwiera możliwość realizowania wspólnych projektów naukowo-badawczych, publikacyjnych oraz wymiany ekspertów i współpracy przy gromadzeniu muzealiów. Intencją Muzeum II Wojny Światowej jest włączenie narracji o powstaniu na Słowacji z 1944 roku do powstającej obecnie ekspozycji stałej i odesłanie zwiedzających do tego jednego z ważniejszych słowackich miejsc pamięci.