Otwarcie Biblioteki i promocja książki Artura Jendrzejewskiego "Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś…"
Podczas promocji książki Artura Jendrzejewskiego Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś… Wywiadowcza działalność oficera Armii Krajowej Stefana Ignaszaka „Nordyka” uroczyście otwarto Bibliotekę Muzeum II Wojny Światowej dla czytelników z zewnątrz.
Wydarzenie zainaugurował Zastępca Dyrektora Muzeum, prof. UG dr hab. Grzegorz Berendt:
Biblioteka od dawna, wręcz od początku służyła pracownikom Muzeum, w przygotowaniu wystawy głównej, wystaw czasowych i wystawy plenerowej, teraz przyszedł czas aby po kilku latach użytkowania wewnętrznego - pokazać efekty pracy zespołu Muzeum, a w pierwszej kolejności pracowników Biblioteki (...), którzy czuwali nad tym aby te zbiory powstawały i którzy są rdzeniem tego zespołu, dzięki któremu książki są i będą udostępniane.
Kierownik Biblioteki, p. Patrycja Śliwińska wprowadzając zebranych w szczegóły dotyczące Biblioteki zauważyła:
Nasze publikacje były pozyskiwane przez osiem lat, drogą zakupów oraz drogą darów. Wiele osób prywatnych, a także instytucji z kraju i zagranicy podarowało Muzeum swoje zbiory. Bardzo dziękuję za podarowone nam książki, bo dzięki temu nasz księgozbiór mógł się wzbogacić i uzyskać różnorodną tematykę.
Każdy czytelnik w momencie zapisania się do Biblioteki otrzyma kartę biblioteczną z możliwością dostępu na 2 piętro wieży Muzeum, gdzie znajdują się zbiory biblioteczne. W Bibliotece czytelnicy mogą skorzystać z naszych zbiorów tylko na miejscu.
Godziny otwarcia Biblioteki dla czytelników z zewnątrz:
Wtorek 10.00–15.00
Środa 12.00–18.30
Czwartek 10.00–15.00
Zaprezentowano również nową książkę Muzeum II Wojny Światowej, autorstwa Artura Jendrzejewskiego Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś... Wywiadowcza działalność oficera Armii Krajowej Stefana Ignaszaka "Nordyka".
ARTUR JENDRZEJEWSKI (ur. 1979), doktor nauk humanistycznych, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Jego prace badawcze związane są z tematyką działalności polskich i obcych służb informacyjno-wywiadowczych w XX wieku, jak też stosunków politycznych oraz zagadnień wojskowości w tym okresie. Jest autorem książki Polski wywiad wojskowy w Wolnym Mieście Gdańsku w latach 1920–1930 (Gdańsk 2013) wyróżnionej Stypendium Miasta Gdańska i nagrodzonej na targach książki „COSTERINA 2014” oraz kilkudziesięciu artykułów publikowanych w periodykach naukowych i Internecie, a także współtwórcą regionalnych projektów historycznych.
Publikację można nabyć w sklepie stacjonarnym Muzeum (poziom -3).