Grupa teatralna

Warsztaty teatralne, podczas których młodzież poznaje podstawy techniki aktorskiej i poszerza wiedzę z zakresu historii II wojny światowej.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawami techniki aktorskiej oraz nauczą się wykorzystywać swoją wyobraźnię i kreatywność w tworzeniu kreacji aktorskich. Będzie to świetna okazja do rozwinięcia świadomości scenicznej, umiejętności interpretacji i analizy tekstu, a także poćwiczenia dykcji. Nie zabraknie też zadań improwizacyjnych i ćwiczeń relaksacyjnych.

Na uczestników czeka nie tylko nauka aktorskiego rzemiosła. Grupa weźmie również udział w lekcjach muzealnych, które pomogą poszerzyć wiedzę z zakresu historii II wojny światowej. Na zakończenie projektu uczestnicy wystąpią w spektaklu teatralnym, którego premiera odbędzie się na scenie sali konferencyjnej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.