Międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Senior w obliczu współczesnych zagrożeń"

W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum, 24 kwietnia br. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Senior w obliczu współczesnych zagrożeń". Prelegenci z Polski, Szwecji i Niemiec omówili rodzaje przestępstw dokonywanych na osobach starszych. Była to doskonała okazja do szerokiej wymiany doświadczeń.

Międzynarodowa konferencja została zorganizowana przez Wojewodę Pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz została objęta patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. W trakcie konferencji zaprezentowano opracowane przez Wydział Prewencji KWP w Gdańsku, trzy spoty video dotyczące przeciwdziałania przestępczości metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

Konferencję otworzył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Zebranych gości powitał gospodarz Muzeum, Dyrektor dr Karol Nawrocki. Głos zabrał m.in. nadinsp. Jarosław Rzymkowski Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.