Lublin 11-13 lipca 2019 | Ogólnopolska Zbiórka Eksponatów

Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie ich do naszego muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu - wzbogacą zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Od najbliższego czwartku czekamy w Lublinie w punkcie zbiórki eksponatów - biurze Oddziału Muzeum Lubelskiego

LUBLIN 11-13 lipca 2019 r.

Muzeum Martyrologii Pod Zegarem
ul. Uniwersytecka 1, 20-029 Lublin
czwartek – sobota w godzinach: 9.00-16.00
oraz pod adresem mailowym: zbiorka2019@muzeum1939.pl
i numerem telefonu: 668 335 485

Ogólnopolska Zbiórka Eksponatów "Przyjmiemy Twoją historię…"

By patrzeć z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o przeszłości.  Także tej trudnej, która w czasie największego konfliktu XX wieku dotknęła miliony rodzin w Polsce, Europie i na świecie. 80 lat od rozpoczęcia II wojny światowej pozostało niewielu świadków tamtych wydarzeń. Są jednak rodzinne pamiątki, które były świadectwem wojennych doświadczeń. Ostatnie dwa lata funkcjonowania Muzeum II Wojny Światowej to 6, 5 tys. nowych eksponatów i ponad 100 spotkań z Darczyńcami. Spotkań, dzięki którym mogliśmy poznać wiele wyjątkowych, indywidualnych historii i zachować dla przyszłych pokoleń doświadczenia kataklizmu, jakim była II wojna światowa.

Życzylibyśmy sobie, aby ponad 50 tys. eksponatów znajdujących się z zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, było ledwie imponującym początkiem naszej kolekcji. W jej skład wchodzą zakupy i dary lecz, to właśnie przedmioty przekazane przez Darczyńców najczęściej posiadają swoją indywidualną , cenną dla nas historię. W roku obchodów szczególnej rocznicy, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w dalszym budowaniu kolekcji muzealnej. W dniu 18 maja 2019 roku rozpoczynamy ogólnopolską zbiórkę eksponatów, które wzbogacą zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Więcej: https://muzeum1939.pl/zbiorka2019