W HOŁDZIE WOLNOŚCI z okazji obchodów 79. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Koncert W HOŁDZIE WOLNOŚCI z okazji obchodów 79. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki ma zaszczyt zaprosić na koncert W HOŁDZIE WOLNOŚCI z okazji obchodów 79. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

79. rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją, by oddać hołd wolności, za którą wielu poświęciło życie, a dziś szczęśliwie jest naszą rzeczywistością. Koncert „W hołdzie wolności” będzie wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów przepełnionych siłą, niezłomnością i marzeniami narodu w oryginalnych, jazzowych aranżacjach autorstwa znanego na całym świecie pianisty, aranżera i kompozytora Andrzeja Jagodzińskiego, zdobywcy dwóch Fryderyków w kategoriach jazzowy muzyk roku, jazzowa płyta roku.

Wybitni i wielokrotnie nagradzani muzycy polskiej sceny zaprezentują znane pieśni patriotyczne. Artyści wykonają w aranżacji jazzowej m.in. „Wojenko, wojenko”, „Deszcz jesienny deszcz” oraz „Mury”, dając tym samym sposobność do poruszającego spotkania tradycji z nowoczesnością.

wystąpią:
aranżacje, fortepian, akordeon
Andrzej Jagodziński
śpiew:
Nula Stankiewicz
Agnieszka Wilczyńska

perkusja:
Czesław Bartkowski
kontrabas:
Adam Cegielski
gitara:
Janusz Strobel